Od dzisiejszej V niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

Z racji przypadającej dzisiaj pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowująca się do bierzmowania.

W tym tygodniu przeżywać będziemy nasze rekolekcje wielkopostne. Od środy do piątku rekolekcje dla uczniów szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich. Msza św. z nauką rekolekcyjną dla uczniów szkoły podstawowej o godz. 8.15. Szczegółowy cały program na plakacie. Rekolekcje parafialne jako renowacja misji świętych rozpoczną się w piątek. Mszą św. o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie w konkatedrze a zakończenie w kościele św. Karola Boromeusza. W piątek także Droga Krzyżowa o 16.15 dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w nabożeństwie wieczornym. W sobotę Msze św. o konkatedrze o godz. 7.00.11.00.17.00 i o godz. 18.00. W Dąbrowie o godz. 9.00 a w Dąbkowie o godz. 15.00.. W Niedzielę Palmową msze św. wg. Porządku niedzielnego. Modlitwa błogosławieństwa palm na każdej Mszy św. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubaczowa w Niedzielę Palmową na procesją palmową z Najświętszym Sakramentem niesionym w monstrancji z Medjugorie w intencji pokoju na Ukrainie i świecie. Procesja wyruszy z Kościoła św. Karola Boromeusza o godz. 14.00 i przejdzie ulicami miasta do Konkatedry. Po procesji o godz. 15.00 w konkatedrze Gorzkie Żale a po nich Msza św. Monstrancja „Modlitwy o pokój” z Medjugorie towarzyszyć nam będzie w czasie rekolekcji i Wielkiego Tygodnia.

Aby dobrze przeżyć rekolekcje trzeba zarezerwować na nie czas. Czas rekolekcji jest idealnym momentem, by uciec z prozy dnia codziennego. Rekolekcje mają dodać sił, odwagi, otuchy i nadziei, mają przybliżyć nas do Boga, bo On w życiu naszym powinien być najważniejszy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa adoracyjna w intencji powołań od godz. 16.00.

Ekstremalna Droga wyruszy w piątek po Mszy św. o 17.00 z kościoła św. Karola do Horyńca.

Rektor WSD prosi o podanie informacji: Podaje się do publicznej wiadomości, że za zgodą Biskupa Zam. – Lub. Ma przystąpić do święceń diakonatu akolita Artur Łakomy, alumn WSD diecezji zamojsko – Lubaczowskiej w Lublinie. Kto by wiedział o postępowaniu wymienionego seminarzysty niegodnym powołania, ma w sumieniu obowiązek powiadomić o tym, w najbliższym czasie, miejscowego proboszcz lub rektora seminarium. Na stoliku w kościele są do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 6 złotych.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć pierogi polsko – ukraińskie przygotowane przez panie z Ukrainy, mieszkanki naszego miasta. Cały dochód przeznaczony jest na pomoc dla dzieci sierot i z domu dziecka umieszczonych w ośrodku w Pnikutach k/Mościsk na Ukrainie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.