1. Dzisiaj w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny obchodzony jest w Kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o godz. 18.00. Dzisiaj w kościołach dojazdowych Msze św. o godz. 16.00. Droga krzyżowa po Mszy św. o godz. 7.30; 16.15 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Duchowa Adopcja Dzieci Poczętych na Mszach świętych o godz. 11.00 i 18.00.
  2. O godz. 13.15 na Nowym Cmentarzu przy grobie Dziecka Poczętego zmarłego przed narodzeniem odbędzie się pochówek dzieci poczętych a zmarłych pod sercem matki przed narodzeniem w naszym lubaczowskim szpitalu. Inicjatorem tej modlitwy są Rycerze Kolumba.
  3. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. odczytywany jest Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 łączyć się będziemy duchowo z Ojcem Świętym Franciszkiem, który wraz z biskupami całego świata dokona uroczystego Aktu Poświęcenia ludzkości a szczególnie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi spełniając w ten sposób prośbę Matki Bożej z objawień fatimskich. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego.
  4. Po Mszy św. o 18.00 w konkatedrze droga krzyżowa. Po drodze krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zakończenie adoracji Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  5. Również dzisiaj Rycerze Kolumba zapraszają na godz. 15.00 do Namiotu Modlitwy przy przejściu granicznym w Budomierzu na wspólną modlitwę. W intencji pokoju odprawiona będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza święta, Droga Krzyżowa, Różaniec oraz Nabożeństwo Pokutne. Modlitwom przewodniczył będzie o. Jonathan Kalisch – kapelan Rycerzy Kolumba z USA.
  6. Podczas zeszłorocznej Pielgrzymki Kobiet na Jasnej Górze, każda diecezja otrzymała różaniec, aby przekazywać go w diecezji z „rąk do rąk” i modlić się w intencji kobiet. Od tego czasu nasz diecezjalny różaniec peregrynuje po Sanktuariach naszej diecezji. Jutro o godz. 16.00 w Biłgoraju różaniec zostanie przekazany dla naszej parafii i od niedzieli do 23 kwietnia trwać będzie szczególna modlitwa różańcowa w naszym Sanktuarium w intencji kobiet. Różaniec będzie na klęczniku w Sanktuarium przed obrazem Matki Bożej, tam będzie można podejść i pomodlić się na nim w intencji świętości kobiet. Wspólnotowa modlitwa będzie codziennie o godz. 15.00.
  7. Jutro Nowenna po Mszy św. o godz. 17.00.