1. Dziś I niedziela miesiąca. Na mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji Żywego Różańca. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży i rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Dziś odpust w Cieszanowie. Suma o godz. 12.00.
  2. Dzisiejszej niedzieli nabożeństwo różańcowe dla dzieci po mszy św. o godz. 11.00, zaś nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.15 i o godz. 17.30. Msze św. w październiku o godz. 17.00 i o godz. 18.00. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliźnich, weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.
  3. W tym tygodniu kościół czci: jutro św. Franciszka z Asyżu. Dzień patronalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W czasie Mszy św. o godz. 7.00 członkowie tej wspólnoty odnowią swoje śluby. We wtorek wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W czwartek I czwartek miesiąca. Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego o godz. 17.00. Po niej różaniec powołaniowy. W tym dniu także wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Święto patronalne Żywego Różańca. W naszej parafii po mszy św. o godz. 18.00 uroczysta procesja różańcowa ulicami miasta prowadzona przez Róże Różańcowe i Rycerzy Kolumba w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny. Po procesji Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Św. Józefowi. Wszystkich serdecznie ze świecami zapraszamy.
  4. W piątek II piątek miesiąca. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Od piątku także będą już kartki na tegoroczne wypominki.
  5. W najbliższą środę kolejna katecheza p. Witka Wilka w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Temat katechezy „Twoja odpowiedź na zaproszenie do życia w nowy sposób”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. W każdym momencie można jeszcze się dołączyć do osób uczestniczących w Seminarium.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Widocznym znakiem naszej pomocy uzdolnionej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiary do puszek. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.
  7. Program Dnia Papieskiego. O godz. 11.00 Msza św. z modlitwą za młodzież. O 17.30 Różaniec. O 2000 –  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie. O godz. 20.30 – procesja z obrazem św. Jana Pawła II oraz zapalonymi  lampionami drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
  8. Dodatkowym wydarzeniem Dnia Papieskiego będzie organizowany przez Lubaczowską Grupę Rowerową KRESY rajd rowerowy, który wyruszy o godz. 12.00 z placu przy konkatedrze. Trasa przejazdu (ok. 40 km) będzie następująca: Lubaczów, Dąbrowa, Łukawiec (modlitwa przed obrazem Matki Bożej i obejrzenie pamiątek po Janie Pawle II), Czerniawka (odpoczynek i odmówienie modlitwy różańcowej), Nowa Grobla, Opaka, Dąbków, Lubaczów. Zakończenie przy pomniku św. Jana Pawła II. W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy jazdy rowerowej. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub droga mailową: [email protected] . Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
  9. W piątek 8 października od 9.00 do 14.00 na Rynku obok urzędu Miasta odbędzie się bezpłatne badanie słuchu dla wszystkich chętnych. Firma Słuchmed
  10. W zakrystii do nabycia kalendarze na 2022 rok a przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym.

Pod Twoją obronę…. Modlitwa do św. Michała Archanioła.