KONKATEDRA

 1. Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z Litanią loretańską. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  o godz. 17.30. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską w naszych domach oraz przy figurach, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne.
 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tegorocznych uroczystości odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Pamiątką po pielgrzymce samorządów jest obraz św. Wojciecha.
 3. Od wczoraj w naszej świątyni gościmy relikwie bł. Księdza Michaela McGivneya założyciela Rycerzy Kolumba. Zapraszamy codziennie do czwartku na różaniec wraz z Rycerzami Kolumba w intencji Ojczyzny, Rodziny i ochrony życia poczętego. Pożegnanie relikwii w piątek na Mszy św. o godz. 17.00. W Szczegółach z postacią Błogosławionego możemy zapoznać się oglądając plansze wystawy w konkatedrze.
 4. Również w piątek na mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy grupę ewangelizacyjno- powołaniową sióstr Józefitek. Na Mszę św. i spotkanie po Mszy św. zapraszamy szczególnie naszą młodzież.
 5. Od wtorku do czwartku o godz. 15.30 próby przed pierwsza Komunią św. W piątek o godz. 16.00 spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych.
 6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 11.00 uroczystość I Komunii św. Na tę Mszę św. w związku z ograniczeniami będą mogli wejść tylko rodzice i chrzestni dzieci przystępujących do Komunii świętej.
 7. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje. Msza św. w tej intencji o godz. 19.00 w poniedziałek w Dąbrowie, we wtorek w Dąbkowie i w środę w Hurczu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W tym tygodniu w czwartek05 przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na procesją z różańcem fatimskim dookoła kościoła po mszy św. o godz. 18.00.
 9. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w niedziele wspomnienie współpatrona Polski, św. Andrzeja Boboli. Odpust w Baszni.
 10. Za tydzień taca na potrzeby naszej parafii. Dziękując za wszystkie dotychczasowe ofiary składane na tacę i przekazywane na konto jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie dla realizowanych prac. Taca z dzisiejszej niedzieli na potrzeby WSD.
 11. W tym tygodniu do każdej rodziny dotrze zaproszenie do udziału w Parafialnych Misjach Świętych ze szczegółowym programem. Misje odbędą się w dniach od 23 do 30 maja br. Przygotowaniem do nich będzie nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która rozpocznie się w najbliższy piątek i odprawiana będzie po Mszy św. porannej i wraz z Nabożeństwem Majowym o 17.30. Zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji odnowy wiary w naszej parafii.
 12. Zachęcamy poszczególne grupy formacyjne o przywrócenie swoich systematycznych spotkań przy zachowaniu rygorów sanitarnych.
 13. Przypominamy o obowiązku odbycia spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź codziennie w czasie nabożeństw majowych.
 14. Na stoliku pod chórem nowy numer tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY i „Niedziela”. W „Niedzieli” m.in.: rozmowa z abp. Markiem Jędraszewskim, który mówi wprost o błędach i problemach współczesności; artykuł o objawieniach i nabożeństwie fatimskim; a także ciekawy artykuł Uratował życie papieża – w przeddzień 40. rocznicy zamachu na Jana Pawła II o dramatycznych wydarzeniach tego dnia opowiada syn „chirurga papieża”.
 15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.