Konkatedra.

 1. Dzisiaj IV. niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w kościele. Zapraszamy przez cały tydzień codziennie do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Różaniec o powołania i za powołanych poprowadzą w poniedziałek: Odnowa w Duchu Świętym, we wtorek siostry zakonne, w środę Rycerze Kolumba, w czwartek Wspólnota Rodzin Osób Powołanych, w piątek KSM.
 2. W sobotę, na rozpoczęcie Nabożeństw Majowych w intencji powołań odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Nabożeństwa Majowe odprawiane będą codziennie przez cały maj o godz. 17.30. Zachęcamy, aby jak najliczniej w tym czasie gromadzić się w świątyni lub przy kapliczkach na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu św. Zygmunta.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 5. W czwartek  obchodzić będziemy  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
 6. W piątek o godz. 8.00 msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Zapraszamy maturzystów, nauczycieli i rodziców do osobistego udziału w modlitwie a tych którzy nie będą mogli być w kościele na mszy św. do łączenia się z konkatedrą przez łącza internetowe.
 7. 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Msza św. w intencji ludzi pracy a szczególnie rzemieślników o godz. 17.00. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej a następnie czuwanie pierwszosobotnie do godz. 21.00 z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i duchowe.
 8. Również w sobotę zapraszamy, o ile pozwoli pogoda, na godz. 10.00 do Sanktuarium wszystkich miłośników rowerów na inaugurację działalności Lubaczowskiej Grupy Rowerowej “KRESY”, której głównym celem będzie promowanie piękna naszej lubaczowskiej ziemi. Po spotkaniu modlitewnym wspólny wyjazd z zachowaniem zasad sanitarnych i bezpieczeństwa do kaplicy przy pięciu sosnach w Łukawcu.
 9. W niedzielę 2. maja Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej na każdym domu, każdym zakładzie pracy i każdej instytucji.
 10. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania oraz spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 11. W sobotę dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. W modlitwie wspólnotowej i osobistej modlić się będziemy w intencji dostojnego solenizanta.
 12. W sobotę 1 maja o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej święcenia diakonatu.
 13. Jak zawsze jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i inne tytuły czasopism.
 14.  Prośmy za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i św. Jana Pawła II o nowe powołania do służby Bożej w Kościele: Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu. Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.
 15. Pomódlmy się też za zmarłych z ostatniego tygodnia: +Annę Burda l. 82, + Zdzisław Weselak l. 74; +Czesławę Dawidowicz l. 72; + Zdzisław Śmieciucha l. 60; +Barbarę Meder l. 60. Dobry Jezu…..