Konkatedra.

 1. Uroczystą intronizacją Biblii w czasie dzisiejszych Mszy św. rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Zachęcamy wszystkich do sięgania w swoich domach po księgę Pisma Świętego i lekturę w gronie rodziny i indywidualnie. Św. Hieronim pisał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa. W ramach Tygodnia Biblijnego zapraszamy codziennie na godz. 17.30 na konferencję biblijną. Tematy wykładów są umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 2. Wychodząc dzisiaj ze świątyni możemy otrzymać zaszyfrowaną wiadomość dla naszej duszy. Członkowie  Dziewczęcej Służby Maryjnej i Oazy proponują wzięcie karteczki z Duchowej Apteczki z osobistym przesłaniem dla każdego z nas. W domu przeczytajmy tę wiadomość od Chrystusa Słowa Życia i zastosujmy w swoim życiu.
 3. Dziś po Eucharystii o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
 4. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na opłatę rachunków za ogrzewanie i na prace remontowe prowadzone przy kościele. Ograniczenia z powodu koronawirusa sprawiły, że jest nas trochę mniej w kościele, a wydatki na jego utrzymanie zasadniczo nie spadły. Równocześnie prowadzonych było wiele prac remontowych ze środków własnych parafii. Dlatego tym bardziej jesteśmy Wam wdzięczni za każdą ofiarę, którą składacie na tacę czy na konto parafialne. Bóg zapłać. Dobiegają do końca prace związane z modernizacją nagłośnienia w konkatedrze. Prosimy o informowanie, gdyby gdzieś były problemy ze słyszalnością. W ramach modernizacji nagłośnienia wymieniono wszystkie wzmacniacze, miksery, procesory dźwięku, kolumny, częściowo okablowanie oraz mikrofony. Wymiana podyktowana była malowaniem kościoła oraz tym, że poprzednie nagłośnienie miało już prawie 25 lat. Koszt wyniósł 35 tyś. złotych.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu św. Zygmunta.
 6. W najbliższy piątek 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa męczennika – głównego Patrona Polski. W związku z przypadająca uroczystością nie obowiązuje katolików post piątkowy związany z powstrzymaniem się od spożywania pokarmów mięsnych.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 8. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00 transmitowane są przez internet i można w nich uczestniczyć przez stronę internetową naszej parafii.  
 9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer tygodnika  „Niedziela” (6 zł) w którym przeczytamy m.in. na temat „Co się dzieje na polskich uczelniach? Niektórzy – w ramach walki z rzekomą homofobią i w imię tolerancji – ograniczają wolność słowa naukowcom. Dlaczego tak się dzieje?”. Jest także Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
 10. Wiemy, że została podtrzymana decyzja o limicie osób w świątyni (1,5 m odstępu) oraz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o dezynfekcji dłoni. Przypominamy, że Sanktuarium jest otwarte przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę.
 11. Dziękujemy wszystkim za wspólnotę niedzielnej modlitwy eucharystycznej. Jednocześnie pozdrawiamy wszystkich naszych Parafian, Sympatyków parafii, Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia. Szczególną modlitwą ogarniamy wszystkie osoby chore, starsze i samotne!