KONKATEDRA

 1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św.
 2. Dzisiejsza niedziela, nazywana Ad gentes, jest dniem postu, modlitwy i solidarności z misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji. Skarbona umieszczona jest pod chórem.
 3. W nadchodzącym tygodniu Msze św. O godz. 7.00, 17.00 i o godz. 18.00. O godz. 17.30 w poniedziałek, środę i piątek Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale we wtorek, czwartek i sobotę.
 4. Jutro w poniedziałek 1 marca przypada obchodzone od 2011 r. święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Msza św. w intencji pomordowanych żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych członków WiN oraz w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Po mszy św. Zapalenie zniczy przed tablicami upamiętniającymi bohaterów tamtych czasów.
 5. W środę po Mszy św. O godz. 18.00 nabożeństwo do Świętego Józefa połączone z męskim różańcem w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny.
 6. W czwartek o godz. 16.00 rozpocznie się godzinna adoracja z modlitwami o powołania prowadzona przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. O 17.00 Msza św. W intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca. W tym dniu także wspomnienie św. Kazimierza Królewicza.
 7. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed mszą poranną od godz. 6.30 oraz po południu w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na godz. 16.15. Droga krzyżowa rano o godz. 7.30 oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Msza św. pierwszopiątkowa w Dąbkowie o godz. 15.00, w Dąbrowie o godz. 16.00. Odwiedziny chorych przed południem.
 8. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem wynagradzającym po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Modlić się będziemy o łaskę uwolnienia i uzdrowienia naszych ciał i dusz.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
 10. Dzisiaj członkowie Jednostki Strzeleckiej 2033 im. gen. bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie wraz z Fundacją Niezłomni prowadzą przed kościołem zbiórkę pieniężną do puszek na wsparcie Fundacji Niezłomni, która zajmuję się odnajdywaniem bezimiennych grobów Żołnierzy Wyklętych – partyzantów podziemia antykomunistycznego oraz cywilnych ofiar komunistycznego terroru z lat 1944-1956 a także organizowaniem uroczystych pochówków odnalezionych ofiar. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za każde wsparcie finansowe.
 11. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i W Gościu Niedzielnym druga część rekolekcji z ks. Blachnickim, oraz o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw i ciekawy program ascetyczny dla mężczyzn, w Niedzieli Jak chronić dziecko przed pedofilią, o zawierzaniu się Sercu Jezusa i wielkopostny poradnik. Ponadto jest bezpłatny egzemplarz Dobrych Nowin. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Za tydzień będzie numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi. 
 12. W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku: Krystynę Złonkiewicz l. 71 oraz Krzysztofa Rycomel l. 59. Dobry Jezu …..