Ogłoszenia

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania w tym roku głosi wikariusz ks. Michał Koziołek. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  2. W tygodniu porządek nabożeństw: Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. Różaniec codziennie o godz. 16.30 z wyjątkiem piątku. Droga Krzyżowa w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. W piątek także Droga Krzyżowa po Mszy św. porannej oraz o godz. 16.15 dla dzieci szkolnych. Gorzkie Żale o 17.30 we wtorek, czwartek i sobotę, a w niedzielę z kazaniem pasyjnym o 15.00. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa. Taca z piątkowych Mszy św. przeznaczona jest na Jałmużnę Wielkopostną.
  3. Przypominamy, że za udział w Gorzkich Żalach, a także w drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Zachęcamy także w ramach praktyk wielkopostnych do podjęcia Pokuty Rodzinnej NINIWA 2021. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, ponieważ na kwiecień planowane są misje parafialne. Spowiedź wielkopostna zaplanowana jest na poniedziałek w Wielkim Tygodniu.
  5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego. Za tydzień 28 lutego w drugą niedzielę Wielkiego Postu,przeżywać będziemy w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (ad gentes).  Zbiórka do puszek na rzecz misji.
  1. W tym tygodniu kontynuowane będą prace związane z malowaniem konkatedry. Zakończono malowanie nawy, gdzie jest droga krzyżowa. Dokupiony został żyrandol do przedsionka od strony sanktuarium. Dziękujemy wszystkim za złożone w ubiegłym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszej świątyni.
  2. W tym tygodniu zapraszamy oazowiczów na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 16.15. Spotkani dla ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
  3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W NIEDZIELI przeczytamy: ”JAN PAWEŁ II DEKALOG DLA POLAKÓW. Co papież mówił rodakom o Dziesięciu Przykazaniach? Ile zapamiętaliśmy z jego słów? W 30. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II „Niedziela” rozpoczyna nowy cykl na temat wciąż aktualnego nauczania papieża”, dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Gość Niedzielny wiele miejsca poświęca Wielkiemu Postowi jako kolejnej szansie dla nas. Gazety są na stoliku pod chórem.