KONKATEDRA

  1. Dzisiaj I niedz. Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła po każdej Mszy św. Poświęcona kreda do pobrania jest na stoliku przy szopce a ofiary składane do koszyczka przeznaczone są na pomoc kościołowi w potrzebie.
  3. W tym roku nie będzie Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00, w czasie której  Święta Rodzina odbierze pokłon Trzech Króli.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. Józefa z racji pierwszej środy miesiąca. Po Nabożeństwie Męski Różaniec w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny.
  5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania prowadzona przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca.
  6. W najbliższy piątek dzień comiesięcznej modlitwy wypominkowej. O godz. 17.30 różaniec wypominkowy a następnie o godz. 18.00 Msza św.
  7. W przyszłą niedzielę (10 stycznia) Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej podtrzymywany jest zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów do Święta Ofiarowania Pańskiego.
  8. Kancelaria parafialna czynna będzie po mszy porannej i po mszy św. wieczornej. W pilnych sprawach prosimy dzwonić pod numer telefonu kancelarii. Porządek kolędy jest wywieszony także w gablocie z ogłoszeniami i na stronie i
  9. Plan odwiedzin duszpasterskich w parafii św. Stanisława BM D. – 2020/2021
Lp.DataGodz.Ulica, blok
1

 

4.01. Poniedziałek9.00ul. Słoneczna;  Kochanowskiego,  Matejki,  Prusa,  Kraszewskiego,  Partyzantów,
4.01. Poniedziałek15.00– Os. Jagiellonów 5,5a,9 (3 księży)
25.01.Wtorek9.00ul. Wyszyńskiego, ul. Rzemieślnicza, ul. Rzeczna (4 księży),
 5.01.Wtorek15.00– Bloki os. Legionów 3,5,7 (3 księży)
37.01.Czwartek9.00– Ul. 3 Maja ( 1 ksiądz), ul. Handlowa, Ul. Unii Lubelskiej wraz z blokiem gazowniczym
7.01.czwartek15.00blok ul. Wyszyńskiego, blok ul. Grunwaldzka, ul. Żeromskiego, ul. Jasna
48.01. piątek9.00– ul. Wyspiańskiego, ul. Podzamcze ul. Mały Łążek, ul. Monte Casino, ul. Rejtana, ul. Sienkiewicza
8.01. piątek15.00ul. Mickiewicza, ul. Piłsudskiego, Rynek, Św. Anny
59.01.Sobota9.00Osiedle Mazury – 

1 ksiądz – ul. Mazury (od STRONY Fabryki Maszyn), ul. Herzoga, ul. F. Mazurkiewicza, ul. Gołuchowskiego, ul. Łukasiewicza, blok Weterynarii

1 ksiądz – ul. św. Huberta, ul. Wrzosowa, ul. Poziomkowa, ul. L. Białego, ul. Andrzeja Węgierskiego, Pakosława, Opolczyka, Kasztelańska, Zibura,

1 ksiądz – ul. Jeziorańskiego, ul. Królowej Jadwigi, ul. Sieniawskiego, ul. Tarnawskiego,

1 ksiądz – ul. Wierzbowa, ul. Jaworowa, ul. Brzozowa, ul. Akacjowa, ul. Jarzębinowa, ul. Klonowa, 

Sobota 9.01.2021 godz. 17.00Msza św. kolędowa w konkatedrze w intencji parafian

Przypominamy, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie w związku z panująca pandemią, będą miały charakter typowo modlitewny. Ograniczą się tylko do wspólnej modlitwy w intencji rodziny oraz do pobłogosławienia i pokropienia domu wodą święconą. Nie będzie uzupełniania kartotek parafialnych. Zachowując rygory sanitarne odwiedzimy te rodziny, które otworzą drzwi swoich domów i zaproszą na kolędę. Rodziny obawiające się koronawirusa lub objęte kwarantanną mogą przełożyć kolędę na inny termin lub przyjąć błogosławieństwo przez otwarte drzwi na progu domu. Na zakończenie każdego tygodnia o godz. 17.00 będzie odprawiana Msza św. w intencji tych parafian, których odwiedziliśmy w minionym tygodniu. Osoby, których nie było w domu lub nie mogli przyjąć księdza po kolędzie będą mogły po Mszy św. wziąć z kościoła poświęconą wodę i obrazek z modlitwą poświęcenia domu.

W związku z tym, że nie będzie w tym roku tradycyjnego kolędowania przez radnych i przedstawicieli grup parafialnych na potrzeby parafii, tradycyjną ofiarę kolędowo – noworoczną można będzie złożyć u księdza po kolędzie lub w kościele do skarbony. Tegoroczne ofiary w całości przeznaczone są na fundusz remontowy kościoła.

10.Zachęcamy do nabycia najnowszego wydania tygodników katolickich NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO. Cena 6 zł.