1. Dzisiaj Nowy Rok, a zarazem uroczystość Maryi Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszym kościele będą wg porządku niedzielnego.
  2. Dzisiejsza pierwsza Msza św. w Nowym Roku o godz. 6.30 odprawiona została w intencji parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.
  3. Po południu odwiedzimy chorych z racji I Piątku miesiąca.
  4. Dzisiaj jest uroczystość więc nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Jutro pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo ku czi Niepokalanego Serca Maryi z różańcem, modlitwami o uzdrowienie i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  6. W niedzielę 3 stycznia pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.00.
  7. W tym tygodniu rozpoczęliśmy tradycyjną kolędę. Chcemy w tym trudnym czasie być blisko swoich parafian z kapłańskim błogosławieństwem i modlitwą.

Jutro od godz. 9.00 wizyta duszpasterska na ulicy Sportowej, Dąbka, Polnej, Zbożowej, Sadowej. ( 1- ksiądz rozpocznie od ulicy Sportowej i będzie szedł w stronę ulicy Polnej po obydwu stronach ulicy Dąbka. 1 – ksiądz od strony Oleszyc oraz 1 – ksiądz  od ulicy Sadowej, Zbożowej w stronę Lubaczowa).  Jutro też zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. w intencji odwiedzonych w minionym tygodniu po kolędzie rodzin z modlitwą o zdrowie i błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych którzy nie mogli być w czasie kolędy w domu.

Podziękowania:
W pierwszym dniu Nowego Roku pragnę złożyć podziękowania wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w życie gospodarcze i religijne parafii w ciągu 2020 roku:
Najpierw dziękujemy Narodowemu oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska za przekazane środki na termomodernizację obiektów parafialnych, Firmie REMBUD – ROMAN SIRYK oraz wszystkim podwykonawcom p. Wiesławowi Szpytowi, Janowi Mazurkowi, Grzegorzowi Soplowi za wykonanie wszystkich prac termomodernizacyjnych. Serdeczne podziękowania składam wszystkim naszym dobroczyńcom, sponsorom, fundatorom i ofiarodawcom – za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, na rzecz prowadzonych prac przy kościele. Podziękowanie władzom Powiatu, Miasta i Gminy  – za współpracę, życzliwość, za wieloraką pomoc okazaną parafii.

Radzie Parafialnej  – za wsparcie i pomoc przy podejmowanych decyzjach oraz merytoryczne doradztwo. Dziękuję parafianom z Dąbkowa (na ręce kościelnego p. Ludwika) i Dąbrowy (na ręce kościelnych p. Pawła i p..Stanisława) za stałą troskę o kościoły dojazdowe. Dziękuję księżom wikariuszom (ks. Michałowi Moń, Sławomirowi Skowrońskiemu, Ks. Michałowi Koziołkowi, ks. Lesławowi Hypiakowi)  za posługę duszpasterską sprawowaną w minionym roku, za posługę przy sprawowaniu nabożeństw liturgicznych, udzielaniu sakramentów, posługę w konfesjonale, nawiedzaniu chorych oraz pracę w kancelarii. Siostrom Józefitkom – za zaangażowanie w życie parafialne i kościelne, za prowadzenie zakrystii i katechezy; Siostrom Albertynkom za służbę chorym. Pracownikom kościelnym – za całoroczną pracę przy kościele i parafii. Grupom Duszpasterskim: Rycerzom Kolumba, Odnowie w Duchu Świętym, Legionowi Maryja, Apostolatowi Maryi, Franciszkańskiemu Zakonowi Świecki, Grupie Modlitewnej św. Józefa, Grupie modlącej się o powołania, Parafialnemu Oddziałowi „Caritas”, Różom Żywego Różańca na ręce zelatorów – za posługę modlitewną; LSO /lektorom, kantorom i ministrantom, Zespołowi Ruah Elohim, OAZIE, KSM i pozostałej młodzieży – za posługę śpiewu w czasie liturgii i na spotkaniach modlitewnych.  Dziękuję wszystkim za wszystko z całego serca: Bóg zapłać!

Życzenia: Pragnę w imieniu swoim i wszystkich księży pracujących w naszej parafii złożyć Wam  Drogim Parafianom oraz gościom najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok 2021. Niech Bóg obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi darami, pokojem i miłością. Niech zawsze będzie z Wami Jego łaska, niech wszystkich wspiera, prowadzi bezpiecznymi drogami oraz chroni od zła i niebezpieczeństw. Niech obdarza was zdrowiem, szczęściem i wszelaka pomyślnością w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Szczęść Boże. Błogosławionego Nowego Roku.

Ks. Proboszcz Andrzej Stopyra