1. Przeżywając czwartą niedzielę Adwentu stoimy już u progu Świąt Bożego Narodzenia. W ramach przygotowania bezpośredniego parafii do Świąt przeżyliśmy 40 Godzinne Nabożeństwo.
 2. W naszym kościele możliwość skorzystania ze spowiedzi od jutra do środy: rano od godz. 6.40 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. W tych dniach Roraty o godz. 17.00.
 3. Spowiedź i Komunia św. dla chorych we wtorek od godz. 14.00. Zgłoszenia w zakrystii. Zatroszczmy się o to, by każda osoba starsza, niepełnosprawna mogła się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą (z wyjątkiem osób na kwarantannie lub z objawami chorobowymi COVID).
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Fundusz Remontowy Konkatedry. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, także tym którzy przelewem na konto wspierają fundusz. Prace przy elewacji powoli zbliżają się do końca. W tym tygodniu rozpoczęliśmy kładzenie płyt granitowych na schodach do konkatedry, ustawiony został podjazd dla niepełnosprawnych. Wstawione zostały drzwi do Sanktuarium. Na ten moment wszystkie okna i drzwi są już wymienione w obydwu kościołach.
 5. Na jutro na godzinę 16.00 zapraszam Rycerzy Kolumba do pomocy przy ustawianiu choinek w kościele. Nie będzie w tym roku żywej szopki przy naszym kościele ze względu na trwające prace.
 6. W czwartek Wigilia. Msza św. roratnia o godz. 7.00. Po niej odśpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus a następnie ostatnia Msza św. adwentowa o godz. 8.00.  (Nie będzie mszy św. popołudniowej). W czasie tej mszy św. o 8.00 szczególną modlitwą obejmiemy zmarłych, którzy odeszli do wieczności od ubiegłorocznej wigilii. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych.
 7. W czwartek do godz. 16.30 w przedsionku kościoła będzie do pobrania światełko betlejemskie. Kościół następnie będzie zamknięty do godz. 21.00.
 8. W Wigilię tradycyjnie zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Każda katolicka rodzina niech zachowa dobre tradycje związane
  z wieczerzą wigilijną, a więc zapalona świeca, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w ciągu dnia i w czasie wieczerzy. Są jeszcze do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny na stoliku przy zakrystii.
 9. Pasterkę o północy rozpoczniemy uroczystym wniesieniem i złożeniem w żłóbku Dzieciątka Jezus. Mszy św. przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Na wyjazdach Pasterka o 23.00.
 10. W piątek w dzień Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza św. o godz. 8.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Po mszy św. o godz. 9.30, ks. Biskup Mariusz udzieli specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. W sobotę uroczystość Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą jak w każdą niedziele. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W przyszłą niedzielę – Niedziela św. Rodziny. Dzień szczególnej modlitwy w intencji rodzin. Na tę mszę św. zapraszamy małżonków, rodziców wraz ze swoimi dziećmi.
 11. Wizyta duszpasterska w ograniczonej i uproszczonej formie z zachowaniem rygorów sanitarnych, rozpocznie się we wtorek po przyszłej niedzieli. Odwiedzimy te rodziny, które będą czekać i zaproszą nas do domu. Szczegóły co do formy podamy za tydzień.
 12. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Dzięki złożonym darom przygotowanych zostało ponad 60 paczek z żywnością, słodyczami i środkami czystości. Bóg zapłać ks. Sławkowi za koordynacje akcją pomocy.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Gościu Niedzielnym dodatek z modlitwą przy Wigilii oraz o sytuacji osób chorych w czasie pandemii. Niedziela oferuje artykuły o Kościele jako wspólnocie Bożej, która ostoi się pomimo zmasowanych ataków. 
 14. Modlitwa do Matki Bożej …..