Konkatedra.

 1. Dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do skarbon ustawionych przy wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie modlitewne z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, który zasłynął szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej dobroci. Nie będzie spotkania w kościele ze świętym Mikołajem. Jednak może się gdnieniegdzie pojawić. Warto wyglądać.
 3. Trwa Adwentowy Tryptyk Modlitewny w intencji poczętego życia, w intencji dzieci i młodzieży oraz w intencji małżonków i rodziny. Nabożeństwa codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek 8 grudnia wypada Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu przed Mszą św. o godz. 7.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu. Natomiast po Mszy św. o 11.00 rozpocznie się Nabożeństwo Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 roku, we Włoszech powiedziała, aby każdego roku w tym dniu, w południe, obchodzono Godzinę Łaski.. Msza św. w kościołach dojazdowych o godz. 16.00. Podczas Mszy Św. o godz: 17:00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Na Mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcja Dzoecka Poczętego. Deklaracje do pobrania w zakrystii.
 5. We Wtorek 8 grudnia Ruch Światło Życie obchodzi swoje święto patronalne. Zapraszamy wszystkich Oazowiczów na wspólną modlitwę na Mszy Świętej o godzinie 17.00.
 6. W piątek modlitwy wypominkowe – roczne za zmarłych o godz. 17.30.
 7. W przyszła niedzielę 13 grudnia przypada 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny i za ofiary stanu wojennego. Po mszy św. zapalenie zniczy pod tablicą bł. Ks. J. Popiełuszki.
 8. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł. Młodzież OAZOWA rozprowadza sianko na stół wigilijny. Trwa akcja Caritas pomocy dla ubogich rodzin. Dziękujemy za złożone dary. Torby na żywność są jeszcze do pobrania ze stolika pod chórem. Dary trafią już w tym tygodniu do rodzin w potrzenie. Prosimy o informowania nas o rodzinach, które pomocy potrzebują.
 9. W tym roku ze względu na trwającą pandemię zrezygnowaliśmy z roznoszenia opłatków po domach. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć przez wszystkie niedziele adwentu w kościele. Są one wystawione w konkatedrze na stolikach przy drzwiach do zakrystii. W tygodniu zaś opłatki do nabycia w zakrystii przed południem od 7.30 do 9.00 oraz po południu od 15.00 do 18.00. Prosimy o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy ze względu na chorobę, kwarantannę oraz inne okoliczności nie mogą sami przyjść do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji, które zostaną przeznaczone na inwestycje w naszym kościele. Zwracamy się z prośbą o hojniejsze datki. (nie mniej niż 20 zł., chyba że kogoś nie będzie stać to niech złoży dowolną ofiarę). Pieniądze przeznaczone są na prace remontowe prowadzone przy sanktuarium. Termin zakończenia prac został przedłużony do końca grudnia.
 10. W tym roku nie będzie tradycyjnych rekolekcji adwentowych. Będzie natomiast 40-Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne w dniach 17,18,19 grudnia z trzydniową spowiedzią wiernych.
 11. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety są w stałym miejscu. Są też jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2021 rok. Kupując kalendarz wspieramy nasze radio, które możemy już słuchać w bardzo dobrej jakości na częstotliwości 101,2 MHz.
 12. Gorąco prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych dla naszego wspólnego dobra.
 13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: Anna Bernacka l. 89, + Janina Głaz l. 95. Zmarł też ks. Prałat Roman Marszalec, wieloletni proboszcz i kustosz Sanktuarium w Krasnobrodzie. Dobry Jezu……..