Konkatedra.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Msze św. Roratnie w tygodniu o godz. 17:00. Po Mszy św. przez cały tegoroczny Adwent odprawiane będą nabożeństwa w intencji dzieci poczętych, o łaskę zdrowego przyjścia na świat, w intencji dzieci i młodzieży o ich dobre wychowanie, o łaskę wiary dla nich oraz w intencji małżonków i rodziców. Bardzo prosimy o składanie do skrzynki „Intencje Adwentowe” ustawionej przy ołtarzu św. Jana Pawła II kartek z intencjami osobistymi do wspólnotowej modlitwy. Intencje te będą czytane podczas nabożeństw. Szczegóły są na plakatach. Zachęcamy rodziców oraz małżonków do przychodzenia wraz z dziećmi na Msze św. roratnie. W niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00.
 3. Dzisiaj nieszpory z wypominkami o godz. 17.30 w intencji zmarłych z Róż Różańcowych. Jutro modlić się będziemy za zmarłych biskupów i kapłanów. W ich intencji o godz. 18.00 Mszę św. odprawi J.E. Ks. Biskup Marian Rojek.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcone zostaną opłatki wigilijne. Sposób nabycia opłatków zostanie ustalony dzisiaj z Radą Parafialną, której spotkanie jest o godz. 16.00 w Sali Domu św. Zygmunta. Radnych serdecznie zapraszamy.
 5. Jutro w ostatni dzień miesiąca listopada święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień imienin księdza proboszcza Andrzeja.
 6. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Męski Różaniec w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny. W czwartek od godz. 16:00 Wspólnota Osób Powołanych zaprasza na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o godz.17:00 Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca. Od godz. 16:00 możliwość spowiedzi. 
 7. Spowiedź w I piątek od godz. 6:30 a po południu od 16:30. Również w piątek przed południem odwiedziny chorych z posługą sakramentalną z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. W sobotę czuwanie i różaniec do Niepokalanego Serca Maryi oraz modlitwy o uzdrowienie. Jeżeli ktoś w czasie Adwentu nie może przyjść do kościoła to zapraszamy do modlitwy przez łącza internetowe lub telewizyjne, gdzie będzie transmisja na żywo.
 8. W piątek św. Barbary, dzień modlitwy w intencji górników i ludzi ciężkiej pracy. W przyszła niedzielę wspomnienie św. Mikołaja. W tym roku niestety nie będzie spotkania ze św. Mikołajem w kościele. Bardzo prosimy o indywidualny kontakt ze Świętym. Nie zapominajmy o dobrych uczynkach i gestach życzliwości.
 9. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie modlitewne dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 10. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, minimalna ofiara 6 zł. Dochód przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Także w zakrystii jest już sianko na Wigilijny stół, przygotowane przez młodzież i dzieci z Ruchu Światło – Życie. Dobrowolna ofiara na wsparcie formacji oazowej w naszej parafii.
 11. Ze względu na epidemię odwołana została zbiórka żywności „Tak pomagam” w naszych sklepach. Jednak w trosce o najbardziej potrzebujących pomocy organizowana jest akcja Caritas zbiórki indywidualnej do tzw. „Toreb Miłosierdzia”.  Torby są do pobrania na stoliku pod chórem. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tej akcji prosimy o odebranie torby i uzupełnienie ich artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności do spożycia bądź też środkami czystości. Wypełnione torby prosimy składać w zakrystii lub na plebanii. Zebrane dary zostaną w najbliższym czasie dostarczone do osób potrzebujących w naszej parafii, aby i oni mogli godnie przeżyć zbliżające się święta Bożego Narodzenia.
 12. Przypominamy, że jest do nabycia Niedziela Zamojsko – Lubaczowska, Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie.
 13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jarosława Mielnik – l.81; śp. Danuta Kowalska l. 59; śp. Stanisław Cisek l. 57. Wieczne odpoczywanie……