KONKATEDRA  

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku. W dobie koronawirusa rozejrzyjmy się może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.
 1. W miesiącu listopadzie msze św. po południu odprawiane są o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Nieszpory za zmarłych z modlitwą wypominkową codziennie o godz. 17.30. W dalszym ciągu można składać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne. Nieszpory za zmarłych członków z Róź Różańcowych będzie 29 listopada. Nieszpory za zmarłych nauczycieli w piątek 22 listopada.
 2. Od piątku po nieszporach za zmarłych, odprawiana jest nowenna przed uroczystością Chrystusa Króla. Uroczystość ta obchodzona będzie w przyszłą niedzielę. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 3. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na opłaty bieżących rachunków i na fundusz remontowy. W minionym tygodniu kontynuowane były prace przy elewacji wieży sanktuaryjnej oraz prace przy układaniu kostki. Zakupiony został też marmur do wykończenia schodów. Bóg zapłać za każdą ofiarę i stałą troskę o nasz kościół. Osoby, które nie mogą dzisiaj uczestniczyć we mszy św. w kościele, a uczestniczą przez łącza internetowe lub telewizję kablową,  mogą ofiary przekazać przez konto bankowe lub system dotpey, który dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 XI –we wtorek – św. Elżbieta Węgierska zakonnica;
 • 18 XI –we środę – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.
 • 20 XI – w piątek – św. Rafał Kalinowski,
 • W sobotę, 21 listopada w liturgii wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 • 22.11. w przyszłą niedzielę – wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Przy tej okazji dziękujemy p. organiście, młodzieży z zespołu, wszystkim chórzystom za całoroczną pracę i uświetnianie liturgii w naszej parafii.
 1. Przypominamy, że papież Franciszek, w związku z pandemią, przedłużył na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych.
 2. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, które obowiązują w naszym kościele: wewnątrz budynku i przed nim należy mieć prawidłowo założoną maskę, przy wchodzeniu do kościoła należy zdezynfekować ręce oraz miejsce w ławce, zachować należny dystans wewnątrz świątyni przez zajęcie miejsca w odpowiedniej odległości. Zachęcamy do korzystania z miejsc na chórze i w sanktuarium.
 3. Do nabycia jest prasa katolicka „NIEDZIELA” z dodatkiem diecezjalnym oraz „GOŚĆ NIEDZIELNY”.
 4. Dzisiaj przypada „Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” – pamiętamy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, oraz o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.
 5. Na koniec polećmy także Miłosiernemu Panu naszych drogich zmarłych: zmarłych Biskupów, kapłanów – szczególnie proboszczów naszej parafii (ks. F. Nucię, ks. Łomnickiego, ks. Winiarza, ks. Sobczyńskiego), budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin, oraz tych których pogrzeby odbyły w minionym tygodniu: +Helenę Kasprzyk l. 72; + Annę Sokołowską l. 95; + Tomaszz Suchego l. 37; Władysława Kasprzyka l. 62; + Stanisława Antonika l. 79.

Wieczne odpoczywanie……..