Konkatedra.

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. 
 2. Listopad jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej przez cały miesiąc możemy dla zmarłych zyskiwać i ofiarować odpusty zupełne pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie cmentarza, modlitwa, Komunia św. i wyrzeczenie się zła). Również przez cały listopad można składać kartki wypominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych. Prosimy o czytelnie wypisywanie oraz o zaznaczanie dnia tygodnia, w którym chcemy, aby wypominki były odczytane. W tym dniu starajmy się nawiedzić cmentarz oraz uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć w ich intencji Komunię św. Osoby, które nie chodzą do kościoła z obawy przed zakażeniem, a chciałyby polecić swoich bliskich modlitwie Kościoła mogą przesłać Wypominki lub imiona zmarłych drogą mailową, a ofiarę na potrzeby parafii przekazać na konto z dopiskiem Wypominki. W naszym Sanktuarium za zmarłych modlimy się codziennie nieszporami o godz. 17.30. Wypominki roczne czytane będą od grudnia w każdy II piątek miesiąca o godz. 17.30.
 3. Msze św. w tym miesiącu odprawiane są o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 4. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym roku szczególnie o tych, którzy 100 lat temu przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszej konkatedrze Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 11:00. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi biało–czerwonej nie tylko na biurach i instytucjach, ale niech barwami biało czerwonym przyozdobiony będzie każdy dom.
 5. Dzisiaj i w Święto Odzyskania Niepodległości o godz.00 w Sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.
 6. Dziś w kościele św. Karola Boromeusza doroczny odpust parafialny. Suma o 12.00. W przyszłą niedzielę odpust w Załużu. Suma także o godz. 12.00.
 7. Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom, którzy w czasie ograniczeń dotyczących ilości osób na nabożeństwach przekazują określone kwoty na konto parafialne. Za tydzień taca na cele inwestycji prowadzonych przy parafii. Bóg zapłać za zrozumienie, dobrą wolę i ofiarność. Zapewniamy o modlitwie w intencji naszych dobroczyńców.
 8. W związku z zaostrzeniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego przypominamy, że w najbliższym czasie niektóre grupy wiernych mogą skorzystać z dyspensy Biskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. Przypominamy także, że przebywając w kościele należy mieć zasłonięte usta i nos; z powodu wprowadzonych ograniczeń ilościowych prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą oraz o dezynfekcji ławek i miejsc, które zajmujemy w czasie mszy św. Środki do dezynfekcji są przy ławkach.
 9. W związku z rozwijającą się pandemią zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji chorych, cierpiących, w intencji ofiar koronawirusa oraz o tych, którzy leczą i wspomagają chorych. W Sanktuarium w tej intencji Koronka odmawiana będzie po Mszy św. porannej. Prosimy także o pomoc osobom starszym i samotnym, a także tym którzy są na kwarantannie bądź izolacji.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Niedzieli in. artykuł o tym jak powinien zachować się prawdziwy katolik w trakcie ataków na Kościół i życie. Podczas tak wielkiego zamętu ważne jest kształtowanie katolickiego światopoglądu, na który wpływ ma m.in. lektura prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Czesław Podporski lat 66; +Zuzanna Zielińska
  16; +Zofia Piec l. 99; +Bożena Pukas l. 68; +Józef Reizer l. 87. Za tych i za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach wspónie módlmy się. Wieczny Odpoczynek …