KONKATEDRA

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą otaczamy misjonarzy i wszystkie działa misyjne w Kościele. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego w przyszłą niedzielę taca na potrzeby misji. Nabożeństwa różańcowe szczególnie w intencji misji w tym tygodniu: dla dzieci o godz. 16.15, a dla pozostałych o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Taca na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy za hojniejsze ofiary z których zostanie zakupiony granit na schody wejściowe do konkatedry oraz na płyty granitowe, które pokryją mury przy schodach. W związku z tym, że wykładany jest cały plac wokół konkatedry potrzebujemy dokupić kostki granitowej. Jeżeli aura pozwoli to w tym tygodniu będzie położony tynk elewacyjny na sanktuarium, będą kontynuowane prace przy układaniu kostki. W ostatnim miesiącu na tacę inwestycyjną oraz z ofiar indywidualnych zebrano 7550 zł. Bóg zapłać za ofiary i modlitwę w intencji dzieł parafialnych.
 3. W dniu dzisiejszym w liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Naszą modlitwą w czasie każdej Mszy św. otaczamy wszystkich lekarzy, ratowników medycznych, aptekarzy, pielęgniarki o raz pracowników wspierających służbę zdrowia. Szczególną modlitwą w ich intencji będzie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do modlitwy w tak szczególnym momencie jaki przyszło nam przeżywać, gdzie pandemia powoduje, że lekarze są na pierwszej linii zmagania się z koronawirusem.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 uroczystość włączenia do grona Rycerzy Kolumba nowych członków. Zapraszamy mężczyzn aby uczestnicząc w tej Mszy św. mieli okazję lepiej poznać to katolickie stowarzyszenie.
 5. Jutro wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Wraz z NSZZ SOLIDARNOŚĆ zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ludzi pracy i naszej Ojczyzny w czasie Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy z relikwiami Błogosławionego.
 6. W środę czcić będziemy bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej konkatedry. Po mszy św. błogosławieństwo relikwiami. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Również po mszy św. wieczornej modlitwy do świętego Jana Pawła II i błogosławieńśtwo relikwiami. W piątek św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, którego przypominamy obraz i relikwie znajdują się w Sanktuarium.
 7. W sobotę, 24 października, do naszego Sanktuarium odbędzie się pielgrzymka młodzieży maturalnej.  Rozpoczęcie o godz. 17.00 orędziem do młodzieży, o godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. Msza św. w intencji młodzieży o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież, rodziców i nauczycieli do modlitwy w intencji maturzystów o błogosławieństwo na czas przygotowania i zdawania matury oraz w intencji dobrego wyboru drogi życiowej.W sobotę będzie Msza św. tylko o godz. 18.00. W pozostałe dni także o godz. 17.00. 
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarzy i grobów. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie) i ROCZNE (na modlitwę różańcową i mszę św. w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki składamy w zakrystii. 
 9. W Parafii Oleszyce w dniach 21 /23 października odbędzie się nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownego miejsca objawień na Górze Gargamo. Szczegółowy program nawiedzenia na tablicy ogłoszeń.
 10. W zakrystii do nabycia kalendarze KRZ i rolnicze na 2021 r. w cenie 6 zł., a przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym oraz w „Gościa Niedzielnego”.
 11. Przypomnienie Dekretu Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego o dyspensie od udziału w Eucharystii. Odnosząc się do komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego oraz biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych i sanitarnych ponownie udzielam dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.) oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem. Biskup Marian Rojek.
 12. W związku z trwającą pandemią korona-wirusa bardzo prosimy o przestrzeganie zaleceń rządowych, dla dobra nas wszystkich, /noszenie maseczek, które zakrywają usta i nos, zachowanie dystansu i dezynfekcję dłoni/. W naszym kościele (licząc metraż konkatedry wraz z chórem oraz sanktuarium) zachowując wskazania rządowe może przebywać jednorazowo do 300 osób.
 • Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia.