O G Ł O S Z E N I A  –  X VI   N i e d z i e l a   Z w y k ł a  

19.07.2019  r.

  1. Dziś w XVI Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny. Do puszek składamy ofiary na Caritas.
  2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na rzecz prac prowadzonych przy naszej konkatedrze. Jak pewnie wielu zauważyło, trwają dalsze prace związane z elewacją od strony pólnocnej i południowej. W tym tygodniu kolejna część otrzyma tynk elewacyjny. Trwają też prace związane z remontem kapitalnym nagłośnienia w konkatedrze. Potrzbne są nowe wzmacniacze, istnieje konieczność wymiany niektórych głośników. Prace te musimy wykonać ze środków własnych, gdyś nie są objęte dofinansowaniem. Również w ostatnim czasie zakupione zostały granitowe obrzeża i zamówiona została kostka brukowa granitowa na wykonanie nowych opasek wokół konkatedry. Zakupy te, także musimy zrobić ze środków własnych. Dobiegają również do końca prace remontowe w Domu Stacji Opieki Caritas, gdzie wymieniono podłogi i wykonano malowanie pomieszczeń. Bóg zapłać za każdą modlitwę oraz za każdą ofiarę pieniężną złożoną dzisiaj lub przekazaną przez konto internetowe parafii. Dzieło remontu to nasze wspólne dzieło i wyraz troski o nasz kościół w którym się możemy spotykać i pieknie się modlić.
  3. W tym tygodniu w piątek, rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Dziedzictwa Kresów organizowanego przez Gminę Lubaczów. W tym roku z powodu koronowirusa odbędzie się w ograniczonej wesji. Głównym momentem tegorocznego festiwalu będzie Msza św. Kresowa w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 transmitowana przez telewizję POLONIA. Zachęcamy do licznego udziału w tej Mszy św. z jednoczesną prośbą o zaopatrzenie się w maski ochronne. Podczas Mszy św. śpiewał będzie chór z Kraczkowej oraz Zespół Pieśni i Tańca KRESY. To wielkie wydarzenie dla naszej parafii, ponieważ będą mogli nas oglądać nasi rodacy na całym świecie. Szczegółowy program Festiwalu jest nas tronie internetowej Parafii i Festiwalu Kresów.
  4. Dziś w Młodowie odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Suma o godz. 13.00.
  5. W tym tygodniu czcimy: w poniedziałek bł. Czesława OP, kapłana; w środę, 22 lipca, św. Marię Magdalenę, w czwartek świętą Brygidęzakonnicę, patronkę Europy. W piątek 24 lipca, wspomnienie św. Kingi, dziewicy, oraz w sobotę świętego św.Jakuba Apostoła. Jest to równocześnie wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.  Zbiórka do puszek na pomoc misjom świętym i misjonarzom.
  6. W przyszłą niedzielę wspomnienie Joachima i Annę. Zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  7. Zachęcamy do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Apel ten kierujemy szczególnie do młodzieży. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 2 sierpnia z naszego Sanktuarium według porządku przedstawionego w ubiegłą niedzielę tzn. zapisujemy na konkretny dzień w sztafecie. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Zapisy prowadzi parafia św. Karola Bormeusza, ponieważ koordynatorem grupy lubaczowskiej jest ks. Roman.
  8. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego i do lektury wartościowych tekstów społeczno-religijnych w nich zamieszczonych. Przypominamy takżę, że kancelaria czynna w czasie wakacji godzinę po mszy św. porannej i wieczorenej.
  9. Zanim otrzymamy błogosławieństwo na zakończenie Mszy św. pragniemy życzyć wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. Niech Bóg ma wszystkich parafian i gości w opiece. Siebie i wszystkie nasze sprawy zawierzmy Matce Bożej i Świętemu Michałowi Archaniołowi…