O G Ł O S Z E N I A – XI V   N i e d z i e l a   Z w y k ł a   –  5.07.2020 r.

 1. Dziś XIV niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca. Zamian tajemnic po mszy św. o godz. 7.00. Dziś msze św. o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00. Na wyjazdach w kaplicach: o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie.
  W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria zaś w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.
 2. Dziś w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla pierwszej grupy dzieci, które ukończyły klasę trzecią. Druga grupa przystapi do Pierwszej Komunii św. w niedzielę 23 sierpnia.
 3. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Próba i spowiedź w piątek o godz. 16.00.
 4. Dzisiaj msza św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny.
 5. W najbliższy czwartek przypada 13. rocznica śmierci ks. prał. Franciszka Nuci. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
 6. W piątek drugi piątek miesiąca. Różaniec wypominkowy o godz. 17.30.
 7. W sobotę 11 lipca Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej. Msza św. w intencji pomordowanych w czasie rzezi wołyńskiej o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, w środę wspomnienie św. Jana z Dukli a w sobotę, 11 lipca, Święto św. Benedykta, patrona Europy.
 9. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” (6 zł) polecamy do przeczytania niektóre tytuły: Przywództwo w czasach zamętu (prof. Andrzej Zybertowicz); Zabobony – grzech czy głupota? (prof. Eugeniusz Sakowicz); Co święci mówią Europie? (ks. Mariusz Frukacz).
 10. W przyszłą niedzielę, 12 lipca odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Polski. 
  Ewangeliczne wezwanie do miłości obliguje do uczestniczenia w życiu społecznym. Udział
  w wyborach jest wyrazem zaangażowania w nadawanie kształtu życiu społecznemu. Dobrze wiemy, że wybór jest pomiędzy dwoma, dość wyraźnie różniącymi się kandydatami, jest równocześnie wyborem pomiędzy dwoma wizjami rozwoju Polsce. Zachęcamy do uważnego przyjrzenia się propozycjom składanym przez obydwu kandydatów i dokonania wyboru drogi dla Polski zgodnie z własnym sumieniem.
 11. Zawierzmy teraz naszą Ojczyznę oraz wszystkie nasze sprawy osobiste i parafialne Matce Bożej, zawierzmy ks. Biskupa Mariusza Leszczyńskiego w 22 rocznicę święceń biskupich, życząc mu mocy Ducha Świętego, zawierzmy członków Żywego Różańca, zawierzmy wszystkich będących na wakacjach i urlopach a przede wszystkim wszystkich pracujących i pełniących swoje obowiązki służbowe. Zawierzmy wszystkich rowerzystów – pielgrzymów wyjeżdżających dzisiaj na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy. Pod Twoją obronę.