Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich a zwłaszcza dla młodzieży, która przygotowuje się i oczekuje na przystąpienie do sakramentu bierzmowania w dniu 29 czerwca w uroczystość Piotra i Pawła.

2. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny. Dziś po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. W związku z prowadzonymi pracami w konkatedrze msze św. dzisiaj odprawiane są w sanktuarium.

3. Dzisiaj o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Od jutra nabożeństwo czerwcowe codziennie także o godz. 17.30. Rano o godz. 6.30 Godzinki do Serca Pana Jezusa.

4. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, suma o 11.00 i msza dla pracujących o godz. 17.00 i o 18.00. W kościołach dojazdowych msza św. o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału we mszy św. Jutro odpust w Wólce Krowickiej.

5. Msze św. w tygodniu w miesiącu czerwcu będą o godz. 7.00; 17.00 i 18.00.

6. We wtorek 2 czerwca przypada XXIX rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Lubaczowie. Mszę św. dziękczynną odprawi o godz. 18.00 ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Po mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II w intencji Ojczyzny. W tym dniu będzie do obejrzenia wystawa ” Święty Jan Paweł II w Lubaczowie w 1991 roku”. Serdecznie zapraszamy.

7. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec z Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia Kardynałem Stefanem Wyszyńskim w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny.

8. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. W tym dniu wraz ze wspólnotą osób powołanych modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Modlitwy rozpoczniemy różańcem o godz. 16.30. O godz. 17.00 msza św. w intencji beatyfikacji o. Wanantego Katarzyńca. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

9. W piątek Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. W Dąbkowie msza św. o godz. 15.00, w Dąbrowie o godz. 16.00. Do chorych z Komunią św. i spowiedzią przyjedzimy przed południem.

10. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy św. wieczornej z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i duchowe z błogosławieństwem najświętszym Sakramentem.

11. W najbliższą niedzielę w Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zmiana tajemnic różańcowych z racji I Niedzieli miesiąca.

12. W najbliższą sobotę, 6 czerwca, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 święcenia prezbiteratu.

13. Taca dzisiejsza na budownictwo sakralne w diecezji – na budowę Domu Trzeciego Tysiąclecia im. Ks. Kard. Wyszyńskiego w Zamościu.

14. W dniu wczorajszym ks. Biskup Marian Rojek dokonał poświęcenia kaplicy i odnowinego domu Sióstr Józefitek, który mieści się w Domu Akcji Katolickiej. Ks. Biskup zapoznał się też z zakresem wykonanych prac remontowych przy konkatedrze.

15. W tym tygodniu dokończone zostały prace związane z wymianą okien w szczycie konkatedry. Nowe okna (54,5 m2) są zespolone z witrażami. Obecnie wykonywane są szpalety wewnętrzne przy wymienionych oknach. Koszt witraży i prac dodatkowych wyniósł ponad 69 tyś. zł. i musi być sfinansowany przez parafię. W tym tygodniu rozpoczęły się też prace związane z malowaniem sklepień w nawie głównej oraz wykonaniem wentylacji. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej na której radni zostali zapoznani przez proboszcza z postepami prac remontowych. Na spotkaniu podjeto decyzję o wykonaniu malowania ścian w całej nawie głównej prezbitrium. Malowanie całościowe wiąże się z rozbudową rusztowań, a więc i z dodatkowymi kosztami. W imieniu Rady Parafialnej i swoim zwracam się do każdej rodziny naszej parafii i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe (na miarę możliwości rodziny) prowadzonych prac. Ofiary będzie można w opisanej kopercie lub anonimowo złożyc za tydzien na tacę lub osobiście w zakrystii. Można też datek przekazać przez przelew intenetowy. Numery Konta i szczegóły przelewu internetowego na stronie parafialnej konkatedry.

16. Za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokominijych celem omówienia terminu I Komunii św.

17. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie ogłasza nabór dla chętnych, którzy nie ukończyli 16 lat, do zdobywania umiejętności gry na różnych instrumentach. Szczegółowe informacje na temat naboru można znaleźć na stronie internetowej szkoły.

18. Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” oraz Gościa Niedzielnego.

 

Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii

Odnosząc się do komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego oraz biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych i sanitarnych znoszące kolejne ograniczenia co do zgromadzeń publicznych, niniejszym odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane, udzieloną w dniu 30 marca 2020 r. i obejmującą wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie.

Jednocześnie ponownie udzielam dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Z całego serca zachęcam duszpasterzy i wiernych do wspólnego wzmożonego wysiłku w dziele przywracania pełnego funkcjonowania wspólnot parafialnych poprzez uczestnictwo w Eucharystii, spotkania modlitewne i formacyjne oraz inne wymiary troski o sprawy duchowe i materialne Kościoła diecezjalnego.

        † Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski 

 

W związku w powyższym dekretem, choć dalej w kościele będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa przez maseczki lub chusty, to nie ma już ograniczeń co do liczby osób na mszy św. Będzie też można odprawiać pogrzeby w kościele, odwiedzać chorych z Komunią św. oraz urządzać uroczystości weselne. Bogu niech będą dzięki.

 

Intencje Mszalne

Niedziela – 31 maja:

6:30 – +Krystyna Pliszka rodz. Siomów

6:30 – +Anna Wojewoda 2 r. śm.

8:00 – O błog. Boże dla rodziny Jadwigi i Piotra Kata, o zdrowie i opiekę MBŁ

8:00 – +Janina Hypiak od pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach

9:30 – +Anna i Andrzej i zm. z rodziny

9:30 – +Maria, Michał Przytuła, Huk Tadeusz

11:00 – W 80 rocz. urodzin Anieli Kozak, z prośbą o Boże błog., opiekę MBŁ, zdrowie i łaski – od siostrzeńca Mirka wraz z rodziną

11:00 – +Wiesław Grzyś od mamy Anieli i siostry Danuty

13:00 – +Grażyna Rycombel

13:00 – Dziękczynno-błagalna do MBŁw 14 r. urodzin Mateusza, brata Łukasza i rodziców

18:00 – +Tadeusz

18:00 – +Henryk Kurzawa 4 r. śm. i zm. rodziców Józefa i Anieli Smerczyńskich

Poniedziałek – 1 czerwiec:

7:00 – Urodzinowa Katarzyny o Boże błog. i opiekę MBŁ

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 1

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – +Ludwik Cybulak (of. rodz. Środzińskich z Przemyśla)

18:00 – +Józef Cencora greg. 1

18:00 – +Krystyna i Eugeniusz

18:00 – W 92 rocz. urodzin mamy Stefanii, o Boże błog, opiekę MBŁ

 

 

Wtorek – 2 czerwiec:

7:00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę MBŁ

7:00 – +Bogusław Sęga gr. 2

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – +Krystyna Pliszka  – od rodz. Goniaków

17:00 – Przez przyczynę św. JP II o potrzebne łaski dla Daniela i Soni, o dar sakramentu małżeństwa i opiekę MBŁ

18:00 – +Ludwik Dorota w 4 miesiąc po śm. od Huberta z rodziną

18:00 – +Józef Cencora greg. 2

Środa – 3 czerwiec:

7:00 – W int. Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, o dar nowych powołań i za placówki misyjne

7:00 – +Bogusław Sęga gr. 3

7:00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Ojca Janusza w 20 rocz. święceń, o błog., Boże na dalsze lata

17:00 – +Za dusze w czyśccu cierpiące

17:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błog., opiekę MBŁ i Św. Patrona dla Pawła z okazji 14 rocz. urodzin, o dary Ducha Świętego

18:00 – Dziękczynna w 3 rocz. kapłaństwa Tomasza Żurawla

18:00 – Dziękczynno-błagalna w 32 rocz. ślubu Danuty i Wiesława, o potrzebne łaski, błog. Boże i opiekę MBŁ

18:00 – +Józef Cencora greg. 3

Czwartek – 4 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 4

7:00 – +Adam Słomiany

7:00 – +Jan Kuczek 5 r. śm., Grzegorz Kuczek

17:00 – +Feliks Antonik – of. Syn Ryszard z żoną

17:00 – O beatyfikację ojca Wenantego Katarzyńca

18:00 – +Józef Cencora greg. 4

18:00 – O uwielbienie Ducha Świętego

18:00 – +Ludwik w 45 m. śm.

Piątek – 5 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 5

7:00 – + Za dusze w czyśccu cierpiące

17:00 – +Feliks Antonik

18:00 – +Józef Cencora greg. 5

18:00 – W 22 r. święceń kapłańskich Ks. Bogusława Milo, z prośbą o Boże błog. oraz potrzebne łaski w dalszej posłudze

Sobota – 6 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 6

7:00 – +Teresa 8 r. śm.

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – W 80 r. urodzin Danuty

17:00 – +Andrzej Jagodzinski od Stowarzyszenia Myśliwskiego „Cietrzew” z Lubaczowa

18:00 – +Józef Cencora greg. 6

18:00 – +Ewa, Jan, Stanisław

18:00 – W int. Dziękczynnej z uwielbieniem Trójcy Świętej z racji 12 rocz. święceń kapłańskich Ks. Michała, z  prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pełnieniu służby Bożej, Kościołowi, Ojczyźnie i człowiekowi – prosi rodzina

Niedziela – 7 czerwiec:

6:30 – +Bogusław Sęga greg. 7

8:00 – W int. RR św. Katarzyny Aleksandryjskiej

8:00 – O Boże błog., opiekę MBŁ dla Róży  św. Bernardety i za zmarłych z Jej Róży

9:30 – Za Marcela i Alana o Boże błog., i potrzebne łaski

9:30 – +Celina Król

11:00 – O potrzebne łaski, dary Ducha Świętego, opiekę MBŁ dla Ks. Mateusza w 4 rocz. święceń

11:00 – +Jerzy, Stefania Hadel

13:00 – +Zbigniew Ślepokura 13 r. śm.

13:00 – +Władysław Górecki (w 100 rocz. urodzin)

18:00 – +Rafał Pióro 7 r. śm., zm. z rodz.

18:00 – +Stanisław Gelmuda 2 r. śm.

Poniedziałek – 8 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 8

7:00 – O błog. dla Anny z rodz. O miłość i otwarcie serc w rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie, o pokój, zaufanie Opatrzności Bożej i odczytywanie znaków Bożych

17:00 – +Maria, Jan, Aleksander, Elżbieta

17:00 – W int. Dzieci

18:00 – Z okazji urodzin Ani o błog. dla dziecka i dla rodziców

18:00 – +Józefa Cencora greg. 8

18:00 – +Pliszka Krystyna w 3 m. śm od syna Janusza

 

 

 

Dekret Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii

Odnosząc się do komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego oraz biorąc pod uwagę decyzje władz państwowych i sanitarnych znoszące kolejne ograniczenia co do zgromadzeń publicznych, niniejszym odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane, udzieloną w dniu 30 marca 2020 r. i obejmującą wszystkich wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz przebywających na jej terenie.

Jednocześnie ponownie udzielam dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i w święta nakazane osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Z całego serca zachęcam duszpasterzy i wiernych do wspólnego wzmożonego wysiłku w dziele przywracania pełnego funkcjonowania wspólnot parafialnych poprzez uczestnictwo w Eucharystii, spotkania modlitewne i formacyjne oraz inne wymiary troski o sprawy duchowe i materialne Kościoła diecezjalnego.

        † Marian Rojek
Biskup Zamojsko-Lubaczowski 

 

W związku w powyższym deretem, choc dalej w kościele będzie obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa przez maseczki lub chusty, to nie ma już ograniczeń co do liczby osób na mszy św. Będzie też można odprawiać pogrzeby w kościele, odwiedzać chorych z Komunią św. oraz urządzać uroczystości weselne. Bogu niech będą dzięki.

 

Intencje Mszalne

Niedziela – 31 maja:

6:30 – +Krystyna Pliszka rodz. Siomów

6:30 – +Anna Wojewoda 2 r. śm.

8:00 – O błog. Boże dla rodziny Jadwigi i Piotra Kata, o zdrowie i opiekę MBŁ

8:00 – +Janina Hypiak od pracowników i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Oleszycach

9:30 – +Anna i Andrzej i zm. z rodziny

9:30 – +Maria, Michał Przytuła, Huk Tadeusz

11:00 – W 80 rocz. urodzin Anieli Kozak, z prośbą o Boże błog., opiekę MBŁ, zdrowie i łaski – od siostrzeńca Mirka wraz z rodziną

11:00 – +Wiesław Grzyś od mamy Anieli i siostry Danuty

13:00 – +Grażyna Rycombel

13:00 – Dziękczynno-błagalna do MBŁw 14 r. urodzin Mateusza, brata Łukasza i rodziców

18:00 – +Tadeusz

18:00 – +Henryk Kurzawa 4 r. śm. i zm. rodziców Józefa i Anieli Smerczyńskich

Poniedziałek – 1 czerwiec:

7:00 – Urodzinowa Katarzyny o Boże błog. i opiekę MBŁ

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 1

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – +Ludwik Cybulak (of. rodz. Środzińskich z Przemyśla)

18:00 – +Józef Cencora greg. 1

18:00 – +Krystyna i Eugeniusz

18:00 – W 92 rocz. urodzin mamy Stefanii, o Boże błog, opiekę MBŁ

 

 

Wtorek – 2 czerwiec:

7:00 – O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę MBŁ

7:00 – +Bogusław Sęga gr. 2

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – +Krystyna Pliszka  – od rodz. Goniaków

17:00 – Przez przyczynę św. JP II o potrzebne łaski dla Daniela i Soni, o dar sakramentu małżeństwa i opiekę MBŁ

18:00 – +Ludwik Dorota w 4 miesiąc po śm. od Huberta z rodziną

18:00 – +Józef Cencora greg. 2

Środa – 3 czerwiec:

7:00 – W int. Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, o dar nowych powołań i za placówki misyjne

7:00 – +Bogusław Sęga gr. 3

7:00 – Dziękczynno-błagalna w intencji Ojca Janusza w 20 rocz. święceń, o błog., Boże na dalsze lata

17:00 – +Za dusze w czyśccu cierpiące

17:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błog., opiekę MBŁ i Św. Patrona dla Pawła z okazji 14 rocz. urodzin, o dary Ducha Świętego

18:00 – Dziękczynna w 3 rocz. kapłaństwa Tomasza Żurawla

18:00 – Dziękczynno-błagalna w 32 rocz. ślubu Danuty i Wiesława, o potrzebne łaski, błog. Boże i opiekę MBŁ

18:00 – +Józef Cencora greg. 3

Czwartek – 4 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 4

7:00 – +Adam Słomiany

7:00 – +Jan Kuczek 5 r. śm., Grzegorz Kuczek

17:00 – +Feliks Antonik – of. Syn Ryszard z żoną

17:00 – O beatyfikację ojca Wenantego Katarzyńca

18:00 – +Józef Cencora greg. 4

18:00 – O uwielbienie Ducha Świętego

18:00 – +Ludwik w 45 m. śm.

Piątek – 5 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 5

7:00 – + Za dusze w czyśccu cierpiące

17:00 – +Feliks Antonik

18:00 – +Józef Cencora greg. 5

18:00 – W 22 r. święceń kapłańskich Ks. Bogusława Milo, z prośbą o Boże błog. oraz potrzebne łaski w dalszej posłudze

Sobota – 6 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 6

7:00 – +Teresa 8 r. śm.

7:00 – O nawrócenie grzeszników i nieprzyjaciół Kościoła Świętego

17:00 – W 80 r. urodzin Danuty

17:00 – +Andrzej Jagodzinski od Stowarzyszenia Myśliwskiego „Cietrzew” z Lubaczowa

18:00 – +Józef Cencora greg. 6

18:00 – +Ewa, Jan, Stanisław

18:00 – W int. Dziękczynnej z uwielbieniem Trójcy Świętej z racji 12 rocz. święceń kapłańskich Ks. Michała, z  prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w pełnieniu służby Bożej, Kościołowi, Ojczyźnie i człowiekowi – prosi rodzina

Niedziela – 7 czerwiec:

6:30 – +Bogusław Sęga greg. 7

8:00 – W int. RR św. Katarzyny Aleksandryjskiej

8:00 – O Boże błog., opiekę MBŁ dla Róży  św. Bernardety i za zmarłych z Jej Róży

9:30 – Za Marcela i Alana o Boże błog., i potrzebne łaski

9:30 – +Celina Król

11:00 – O potrzebne łaski, dary Ducha Świętego, opiekę MBŁ dla Ks. Mateusza w 4 rocz. święceń

11:00 – +Jerzy, Stefania Hadel

13:00 – +Zbigniew Ślepokura 13 r. śm.

13:00 – +Władysław Górecki (w 100 rocz. urodzin)

18:00 – +Rafał Pióro 7 r. śm., zm. z rodz.

18:00 – +Stanisław Gelmuda 2 r. śm.

Poniedziałek – 8 czerwiec:

7:00 – +Bogusław Sęga greg. 8

7:00 – O błog. dla Anny z rodz. O miłość i otwarcie serc w rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie, o pokój, zaufanie Opatrzności Bożej i odczytywanie znaków Bożych

17:00 – +Maria, Jan, Aleksander, Elżbieta

17:00 – W int. Dzieci

18:00 – Z okazji urodzin Ani o błog. dla dziecka i dla rodziców

18:00 – +Józefa Cencora greg. 8

18:00 – +Pliszka Krystyna w 3 m. śm od syna Janusza