Informacja dla Parafian i mieszkańców Lubaczowa

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa najbardziej zagrożoną grupą są seniorzy. Jednym z problemów, z jakim muszą się mierzyć, są trudności w zaopatrzeniu, zwłaszcza w żywność. Parafia nasza przyłączyła się do akcji prowadzonej przez  Caritas Polska – „Kromka chleba dla sąsiada”, której celem jest wsparcie osób starszych i samotnych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się z innymi żywnością.  Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki ogłaszając akcję pomocy skierował do wszystkich osób związanych z Caritas i ludzi dobrego serca następujący apel „ Ani koronawirus, ani żadne inne wyzwanie współczesności, nie zwalnia nas od solidarności i poczucia odpowiedzialności za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Seniorzy, szczególnie chronieni w obliczu zagrożenia koronawirusem, wymagają teraz od nas wszystkich dodatkowego wsparcia. Caritas apeluje o okazywanie sąsiedzkiej troski i pomoc seniorom w zakupach. Osobom w podeszłym wieku zaleca się unikanie dużych skupisk ludzkich, w tym sklepów. Nasza pomoc, gest, który niewiele nas kosztuje, dla nich będzie nieocenionym wsparciem –

Informujemy  wszystkich Parafian oraz mieszkańców miasta, że jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to prosimy o kontakt z Parafią lub ze Stacją Opieki Caritas. Jesteśmy do dyspozycji dla osób samotnych, w podeszłym wieku lub niepełnosprawnych.

Osoby które chcą przekazać dary żywnościowe lub środki higieniczne  mogą to uczynić przywożąc je do Domu św. Zygmunta przy Parafii św. Stanisława BM w Lubaczowie w godzinach przedpołudniowych.

Prosimy także o informowanie nas o osobach, które potrzebują pilnej pomocy.

 

Telefony kontaktowe dla zgłoszeń i uzyskania informacji:

 

Kancelaria Parafii św. Stanisława BM – 16 6321072  

 

Ks. Andrzej Stopyra – 609858867 – Proboszcz

 

Ks. Sławomir Skowroński – 601333685 – wikariusz – Koordynator Szkolnych Kół Caritas