OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1.03.2020 r. 

 1. Dziś I niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Kazania w tym roku głosi ks. Michał. Po nabożeństwie msza św. bez kazania.
 2. Dziś także I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Msza św. o godz. 13.00 odprawiona będzie w intencji parafian z Kościuszki, ul. Myśliwskiej i ul. Technicznej.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Msza św. w intencji pomordowanych I w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Po mszy św. złożenie kwiatów przed tablicami upamiętniającymi bohaterów tamtych czasów.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę. W czwartek Wspólnota Rodzin Osób Powołanych im. O. Wanantego Katarzyńca zaprasza na godzinę 17.00 do wspólnej modlitwy w intencji osób powołanych i w intencji nowych powołań. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed mszą poranną od godz. 6.30, przed mszą św. dla dzieci szkolnych o godz.16.00 oraz przed mszą św. o godz. 18.00. Droga krzyżowa rano o godz. 7.30, po południu o godz. 16.30 dla dzieci szkolnyc oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Msza św. pierwszopiątkowa w Dąbkowie o godz. 15.00, w Dąbrowie o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem wynagradzającym po mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Modlić się będziemy o łaskę uwolnienie i uzdrowienia naszych ciał i dusz.
 5. W środę wspomnienie św. Kazimierza Królewicza. W tym miesiącu męski różaniec będzie w uroczystość św. Józefa – 19 marca. Już dzisiaj serdecznie wszystkich mężczyzn w dzień swego patrona zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes­ – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”. 
 7. Za tydzień w Domu Kultury o godz. 1spektakl Teatru Arka Lwowska “Preclarka z pohulanki”
 8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli artykuł
  o obchodach Dnia Chorego. Gazety na stałym miejscu.
 9. Na zakończenie pragnę bardzo serdecznie podziękować najpierw Bogu Wszechmogącemu za to wielkie wydarzenie, które przeżyliśmy w minionym tygodniu – Jerycho Różańcowe. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli zobowiązenie modlitwy i wszystkim, którzy się w nią włączyli. W pierwszej kolejności dziękuję Różom Różańcowy i Kołom Koronkowym z Lubaczowa, Dąbkowa, Opaki i Dąbrowy, Legionowi Maryi, Rycerzom Kolumba i wszystkim grupom, ruchom i stowarzyszeniom. Dziękuję wszystkim parafianom, mieszkańcom Lubaczowa za poświęcony czas i modlitwę. Głęboko ufam, że Matka Boża „Królowa Pokoju” wyprosi wszystkim potrzebne łaski, o które mogliśmy prosić w czasie modlitwy Jerycho.

Wyrazem wdzięczności niech będzie wspólne odmówienie modlitwy Pod Twoją obronę….