Ogłoszenia Duszpasterskie  –  IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019 r.

 1. Przeżywając czwartą niedzielę Adwentu stoimy już u progu Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Jutro od godz. 6.30 i po południu od godz. 17.00 oraz we wtorek od 7.00 do 8.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi dla osób powracających z zagranicy na święta.
 3. Spowiedź i Komunia św. dla chorych jutro przed południem. Zgłoszenia w zakrystii. Zwracamy się z prośbą, aby zatroszczyć się o to, by każda osoba chora lub niepełnosprawna, która pragnie wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą miała tę możliwość.  
 4. We wtorek Wigilia. Msza św. tylko rano o godz. 8.00. (Nie będzie mszy św. wieczornej). W czasie tej mszy św. szczególną modlitwą obejmiemy zmarłych, którzy odeszli do wieczności od ubiegłorocznej wigilii. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych. Po Mszy św. zaśpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy, aby w wigilię udać się także na cmentarz na modlitwę rodzinną przy grobach bliskich zmarłych. W przedsionku kościoła do godz. 16.30 będzie do pobrania światełko betlejemskie. Kościół następnie będzie zamknięty do godz. 21.00.
 5. W tym roku, ze względu na prowadzone prace remontowe nie będzie przy naszym kościele żywej szopki.
 6. W Wigilię wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu. Każda katolicka rodzina stara się zachować dobre tradycje związane z wieczerzą wigilijną, a więc wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w ciągu dnia i w czasie wieczerzy. Na stole niech będzie zapalona świeca Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny można nabyć jeszcze w zakrystii.
 7. Pasterkę o północy rozpoczniemy uroczystym wniesieniem i złożeniem go w żłóbku Dzieciątka Jezus. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Na wyjazdach Pasterka o 23.00. Ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Do uświetnienia Pasterki śpiewem kolęd zapraszamy chór Canzone.
 8. W środę w dzień Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza św. o godz. 8.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Po mszy św. o godz. 9.30, ks. Biskup Mariusz udzieli specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Błogosławieństwo poprzedzi wspólna adoracja Dzieciątka Jezus
  i śpiew kolęd przez dzieci..
 9. W dzień Bożego Narodzenia i na św. Szczepana na mszy św. o godz. 9.30 śpiewał będzie zespół wokalny Klubu Seniora  RADOŚĆ.
 10. W czwartek  uroczystość  Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą jak  w  każdą  niedziele. Po  każdej  Mszy św. poświęcenie  owsa. Na mszy św. o godz. 13.00 chrzty.
 11. W piątek przypada święto św. Jana Apostoła. Msze o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu błogosławimy wino. Podanie wina na mszy św. o godz. 11.00 i 18.00.
 12. W sobotę świętych Młodzianków – męczenników. W tym dniu o godz. 14.00 odbędzie się specjalna msza św. chrzcielna.
 13. W przyszłą niedzielę – Niedziela św. Rodziny. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie J.E. Ks. Biskup Marian Rojek. Na tę mszę św. zapraszamy małżonków wraz ze swoimi dziećmi.
 14. W sobotę przed południem rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Porządek kolędy podamy w Boże Narodzenie.
 15. Dzisiaj do nabycia jest świąteczne wydanie tygodnika Niedziela z płytą CD z pięknymi kolędami oraz kalendarzem na 2020 rok w cenie 10 zł, oraz Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Zachęcamy także do nabycia naszego czasopisma TERAZ z wieloma ciekawymi artykułami w cenie od 2 zł.
 16. Modlitwa do Matki Bożej …..