Ogłoszenia Duszpasterskie –  II Niedziela Adwentu – 8.12.2019 r.

 1. Dzisiaj w dniu 8 grudnia 2019 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Konferencja Episkopatu Polski, na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów postanowiła, aby dla dobra duchowego wiernych zachować w dniu 8 grudnia 2019 r. świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed mszą św. o godz. 8.00 śpiewane są dzisiaj Godzinki o Niepokalanym Poczęciu. Natomiast po mszy św. o 11.00 rozpocznie się Nabożeństwo Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia,  8 grudnia 1947 roku, we Włoszech powiedziała, aby każdego roku w tym dniu, w południe, obchodzono Godzinę Łaski. Maryja obiecała, że dzięki modlitwie w tej godzinie ześle dla duszy i ciała wiele łask a Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
 2. Dzisiaj także Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary można składać do skarbon przy wyjściu z kościoła.
 3. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, dziękując za wszystkie uroczystości upamiętniające obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie pamiętajmy, że w grudniu 1918 roku toczyły się w Lubaczowie walki, prowadzone przez bohaterskich lubaczowian, aby nasze miasto pozostało w granicach Polski.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 w sali teatralnej spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy rodziców z dziećmi. W programie przygotowana przez dzieci i młodzież okolicznościowa inscenizacja oraz uroczyste powitanie Mikołaja.  
 5. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, zwłaszcza Dzieci i Młodzież – od poniedziałku do soboty o 18:00.
 6. W piątek 13 grudnia z racji przypadającej 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Po mszy św. zapalenie zniczy pod tablicą bł. Ks. J. Popiełuszki. Po mszy św. piątkowej Rycerze Kolumba organizują uroczyste przyjęcie na pierwszy stopień rycerski. Deklaracje członkowskie są do pobrania w zakrystii. Szczegółów udzielają ks. Proboszcz lub Ryszard Kosturek, który jest Wielkim Rycerzem Rady Rycerzy w Lubaczowie.
 7. W naszej parafii rekolekcje adwentowe rozpoczną się przed IV Niedzielą Adwentu. Spowiedź w sobotę 21 grudnia. Rekolekcje głosił będzie o. Zbigniew – franciszkanin, gwardian z Przemyśla.
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii po mszy św. o 11.00.
 9. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł. Młodzież OAZOWA rozprowadza sianko na stół wigilijny. Trwa akcja Caritas „Tak pomagam”. Dotychczas woluntariusze zebrali ponad 1500 kg żywności, którą rozwiozą do rodzin ubogich już w najbliższych dniach.
 10. Do przyszłej niedzieli roznoszone będą opłatki wigilijne przez radnych i osoby upoważnione do roznoszenia. Za tydzień też będą podane informacje o kwotach zebranych na poszczególnych ulicach, blokach i osiedlach. Zebrane środki przeznaczone są na wkład własny do dotacji z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację kościoła i budynków parafialnych. Także za tydzień taca na będzie ten cel będzie oraz na opłatę bieżących rachunków za gaz i energię.
 11. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety są w stałym miejscu. Są też jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2020 rok. Kupując kalendarz wspieramy nasze radio, które możemy już słuchać w bardzo dobrej jakości na częstotliwości 101,2 MHz. Na stoliku przy chrzcielnicy do pobrania są ziarenka Słowa Bożego dla najmłodszych uczestników mszy św.