Ogłoszenia Duszpasterskie  –  CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela – jako ostatnia niedziela w roku liturgicznym jest poświęcona Jezusowi Chrystusowi – Królowi Wszechświata.Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
  2. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczyste patronalne obchody dla Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 18.00. Dzisiejsza uroczystość jest też patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarz. Módlmy się dzisiaj o gorące młodzieńcze serca do służby przy ołtarzu Chrystusowym, aby jak najwięcej było ministrantów w naszej parafii. Zachęcamy rodziców do
  3. W środę 27 listopada doroczne święto Apostolatu Maryjnego związanego z objawieniami, które miała w 1830 roku św. Katarzyna Laboure od cudownego medalika.
  4. Wypominki ze śpiewem Nieszporów za zmarłych jeszcze w tym tygodniu do soboty. W piątek wypominki za zmarłych z Róż Różańcowych i zmarłych biskupów i kapłanów. Modlitwy rozpoczniemy Różańcem za zmarłych o godz. 17.00,następnie 0 godz. 17.30 odśpiewamy nieszpory. O godz. 18.00 Mszę św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów odprawi ks. Biskup Marian Rojek wraz z kapłanami z diecezji. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wypominkową.
  5. W najbliższą sobotę, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Zapraszamy w sobotę o godz. 18.00 do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów: ks. Proboszcza Andrzeja i przełożonej s. Józefitek Siostry Andrzei.
  6. W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma przygotować nas na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Roraty codziennie o godz. 18.00. Zaś w niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed czwartą niedzielą adwentu ze spowiedzią w dniu 21 grudnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił o. Zbigniew Kubit – franciszkanin z Przemyśla.

        7.Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki będą rozprowadzane od pierwszego tygodnia adwentu.    Ofiary z okazji rozprowadzania opłatków w całości przeznaczone będą na prace remontowe przy kościele.

  1. Za tydzień także po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych a po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na WSD naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii. Pragniemy poinformować, że w ostatnim tygodniu wykonano następujące prace. Dokończono docieplania stropów na konkatedrze, wykonano podesty pod ławkami z instalacją podłogowego ogrzewania, położono instalację ogrzewania podłogowego w przedsionkach, dokończono tynkowanie w domu AK, położono sieć rur preizolowanych łączących konkatedrę z nową kotłownią na plebanii. W trakcie są prace związane z elektrycznością, instalacjami sanitarnymi. Kolejny zakres prac będzie wykonywany w tym tygodniu.

         10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła po każdej mszy św. jest też okazja aby wesprzeć finansowo akcję mikołajkową prowadzoną przez młodzież z KSM i Szkolnych Kół Caritas. Z datków tych przygotowane zostaną paczki dla dzieci z rodzin ubogich. Wszyscy którzy złożą ofiary na ten cel w dowód otrzymają od młodzieży słodki upominek.

      11.Na stolikach nowa prasa religijna. Jest do nabycia Niedziela z dodatkiem diecezjalnym, Gość Niedzielny
i inne tytuły.