Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX  niedz. zw.  – 20.X.2019 r. 

 1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.
 2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Na zakończenie Tygodnia Misyjnego w przyszła niedzielę taca na potrzeby misji. Nabożeństwa różańcowe szczególnie w intencji misji w tym tygodniu: dla dzieci o godz. 16.00, a dla pozostałych o godz. 17.30.
 3. Dzisiaj mszą św. o godz. 13.00 rozpocznie się VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne”. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Biskup Marian Buczek. Oprawę liturgiczną i muzyczną wykona Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses z katedry w Rzeszowie. O godz. 14.00 w Sanktuarium rozpoczną się przesłuchania chórów. Na zakończenie przesłuchań o godz. 17.00 odmówimy różaniec a następnie posłuchamy wspólnego wykonania przez wszystkie chóry jednej pieśni maryjnej. Ogłoszenie wyników ok. godz. 17.40. W tym roku do konkursu zgłosiło się dziewięć chórów. Zapraszamy, warto przyjść i posłuchać pięknego śpiewu dla Matki Bożej.
 4. Stowarzyszenie narodowo – patriotyczne ROTA zaprasza do udziału w XIX Narodowym Polskim Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” m. ks. Kard. Władysława Rubina. Dzisiejszy finał festiwalu rozpocznie się o godz. 18.00 na Sali MOSiR, gdzie gościem specjalnym będzie zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Dzisiaj także wręczone zostaną statuetki Kard. Rubina za wybitną działalność narodowo patriotyczną i krzewienie wartości chrześcijańskich.
 5. Z kalendarza liturgicznego: jutro czcić będziemy błogosławionego Jakuba Strzemię, patrona naszej konkatedry. Po mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii błogosławionego. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Również po mszy św. wieczornej modlitwy do świętego Jana Pawła II i ucałowanie relikwii. W środę św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, którego przypominamy obraz i relikwie znajdują się w Sanktuarium.
 6. W sobotę, 26 października, diecezjalna pielgrzymka młodzieży maturalnej na Jasną Górę.  
 7. Za tydzień w niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15.30.
 8. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o uporządkowanie cmentarzy i grobów. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie) i ROCZNE (na modlitwę różańcową i mszę św. w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki  składamy w zakrystii. 
 9. Dzisiejsza taca jest na potrzeby naszej parafii. Na bieżące opłaty rachunków i a prace remontowe. Obecnie trwają prace przy układaniu instalacji elektrycznej w domu akcji katolickiej, prace przy elewacji oraz prace murarskie. W nadchodzącym tygodniu będą wstawione okna i rozpoczniemy prace tynkarskie. Także w najbliższym czasie rozpoczną się prace hydrauliczne. W tym tygodniu dostarczone będą pozostałe żyrandole i kinkiety. Postaramy się je także zainstalować i podłączyć do systemu sterowania oświetleniem. Gdyby ktoś chciał zostać fundatorem kinkietu to jest jeszcze taka możliwość.
 10. W zakrystii do nabycia kalendarze KRZ na 2020 r. w cenie 6 zł., a przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym oraz w „Gościa Niedzielnego”. 
 11. Na zakończenie bardzo prosimy o powolne wychodzenie ze świątyni ponieważ dziś w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
 12. Życzymy wszystkim radosnej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia.