XIX Festiwal “Bogu i Ojczyźnie” w Lubaczowie

Organizatorzy serdecznie zapraszają na XIX Festiwal “Bogu i Ojczyźnie”, który odbędzie się w dniach 18 – 20 października 2019 roku.

XIX Narodowy Polski Festiwal Pieśni Piosenki i Poezji Patriotycznej “Bogu i Ojczyźnie” im. ks. kard. Władysława Rubina odbędzie się 18-20 października 2019 r. w Lubaczowie.

18 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie, o godzinie 10:00 spotkanie z młodzieżą licealną, gdzie zostanie wyświetlony film „Pieśń o wypędzonych” w reżyserii Lusi Ogińskiej, o godzinie 17:00 spotkanie z Panem Bolesławem Samosiuk – Dzieckiem Zamojszczyzny.

 

19 października liczne występy w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie , tu m.in. wystąpi teatr ,,Grot” z Warszawy oraz zespół ,,Zayazd” z Gdyni.

Ostatni dzień festiwalu,w niedzielę 20 października, odbędzie się na Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdzie zostanie wręczona statuetka “Bogu i Ojczyźnie” . O godzinie 18:00 wystąpi historyk prof. Stanisław Nicieja w temacie ” Kresy Wschodnie w historii i filmie”, gościem zaproszonym będzie Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”.

Miejsce: Lubaczów.