Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII  niedz. zw.  – 13.X.2019 r. 

                                               

 1. Dziś w całej Polsce przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem “Wstańcie, chodźmy”. Zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla zdolnej i ubogiej młodzieży. U nas dzisiaj na ten cel przed kościołem kwestują młodzi. Na dzisiejszy Dzień Papieski w naszej parafii przygotowanych zostało wiele wydarzeń. O godz. 11.00 msza św. z modlitwą za młodzież, której przewodniczył będzie ks. Biskup Marian Buczek. O godz. 16.00 koncert organowy p. Zbigniewa Kruczka – lubaczowianina – dedykowany młodzieży i mieszkańcom Lubaczowa pt. „Koncert mistyczny”. O godz. 2000 –  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie. O godz. 20.30 rozpocznie się procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Z zapalonymi  lampionami przejdziemy drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wydarzeniach.
 2. W środę, 16 października przypada 41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. O godz. 13.00 w konkatedrze msza św. dla społeczności Liceum Ogólnokształcącego.
 3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 a wciągu tygodnia o godz. 16.00. Dla pozostałych codziennie o godz. 17.30.
 4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji w środę 16 października zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. wieczorną, aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla tego trudnego w realizacji powołania. Po mszy św. w sali domu św. Zygmunta spotkanie i okolicznościowy wykład dla nauczycieli pt. Rodzina w przemówieniach św. Jana Pawła II do rodaków”. Już dziś składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom życzenia sił, zdrowia i satysfakcji z realizowanego powołania, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Łaskawej na ten niełatwy trud nauczania i wychowania dzieci i młodzieży.
 5. 15 października, we wtorek – Dzień Dziecka Utraconego. Modlić się będziemy na różańcu w intencji rodziców, którym nie dane było doczekać się narodzin dziecka poczętego.
 6. W piątek wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. W intencji wszystkich lekarzy, pielęgniarek o raz pracowników wspierających służbę zdrowia modlić się będziemy na nabożeństwie różańcowym i mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. „Solidarność” zaprasza wszystkich ludzi pracy i czcicieli bł. Ks. Jerzego na mszę św. o godz. 18.00 oraz na złożenie kwiatów i modlitwę przy tablicy z relikwiami Błogosławionego.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne” . Rozpoczęcie mszą św. o godz. 13.00, którą uświetni Chór Chłopięco – Męski Pueri Cantores Resovienses z katedry w Rzeszowie. O godz. 14.00 w Sanktuarium rozpoczną się przesłuchania chórów. W tym roku do konkursu zgłosiło się dziewięć chórów. Zapraszamy, warto przyjść i posłuchać pięknego śpiewu dla Matki Bożej. Ogłoszenie wyników ok. godz. 17.30.
 9. Stowarzyszenie narodowo – patriotyczne ROTA zaprasza do udziału w XIX Narodowym Polskim Festiwalu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej „Bogu i Ojczyźnie” m. ks. Kard. Władysława Rubina. W piątek i sobotę zaplanowano wydarzenia kulturalne w Miejskiej Bibliotece i w Szkole Muzycznej. Finał będzie w niedzielę o godz. 18.00 na Sali MOSiR, gdzie gościem specjalnym będzie zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE. Szczegóły na plakatach.
 10. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na prace remontowe przy parafii. Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie trwały prace związane z dociepleniem poddasza w Domu Akcji Katolickiej oraz kładziona jest tam nowa instalacja elektryczna. Trwają prace przygotowawcze do montażu instalacji fotowoltaicznej przy konkatedrze. Dziękujemy za stałą troskę i wsparcie oraz prosimy o stałą i ufną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla tych rozpoczętych i prowadzonych dzieł.
 11. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Kom.
 12. W zakrystii do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2020 r. w cenie 6 zł.
 13. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”
  oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym. W NIEDZIELI możemy przeczytać: o „Dniu Papieskim”, a także bardzo ciekawy artykuł o wychowaniu „ Takie będą Rzeczpospolitej”.
 14. Dzisiaj dzień wyborów do Polskiego Parlamentu. Zachęcamy do wspólnotowej i osobistej modlitwy w intencji Ojczyzny przypominając jednocześnie, że udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem.
 15. W intencji Ojczyzny, aby zawsze była wierna Bogu Ewangelii i Krzyżowi św. oraz wszystkich naszych, dziś głosujących rodaków wołajmy. Pod Twoja obronę…..