Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX niedz. 11.08.2019 r.

  1. Uczestniczymy w liturgii 19. niedzieli zwykłej. Nasz udział w Eucharystii jest znakiem czuwania, wyrazem wiary i ufnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech słowo Boże, Komunia Święta będą dziś naszym pokarmem, który umocni nas w przeżywaniu codzienności według wiary.
  2. We wtorek 13 dzień miesiąca. Po mszy św. wieczornej procesja fatimska z modlitwą różańcową dookoła kościoła.
  3. W środę w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych.
  4. W czwartek 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tradycji polskiej nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będziemy sprawować według następującego porządku, czyli o 7:00, 9:00, 11.00, 13:00 i wyjątkowo po południu o godz. 17:00. Na mszy św. o godz. 10:00 w Dąbrowie modlić się będziemy za pomordowanych przez bandy UPA a także w intencji Ojczyzny i wszystkich, którzy bronili i bronią naszej wolności i naszego bezpieczeństwa. Po każdej mszy św. dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. Dziś 11 dzień pieszej pielgrzymi na Jasną Górę. W naszej lubaczowskiej grupie idzie ponad 80 pielgrzymów. Pielgrzymi dojdą na Jasną Górę w środę. Jutro wyruszy z Lubaczowa  pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd pociągiem z dworca PKP o godz. 5.12 . Następnie pieszo pielgrzymi przejdą z Przemyśla przejdziemy do Kalwarii. Powrót i powitanie pielgrzymów jasnogórskich i kalwaryjskich, w czwartek w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 16.45. Po powitaniu msza św. o godz. 17.00.
  6. Za tydzień taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na bieżące prace przy kościele. Obecnie trwają prace przy domu parafialnym związane z izolacją przeciwwilgociową fundamentów oraz prace związane z oddzieleniem kanalizacji odprowadzającej wody opadowe od kanalizacji sanitarnej. W miesiącu sierpniu przywiezione zostaną nowe kinkiety do konkatedry. Gdyby byli chętni do ufundowania kinkietu (koszt 800 zł) to serdecznie zapraszamy do zakrystii.
  7. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.

Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Modlitwą zawierzenia upraszajmy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i nas samych …..