O G Ł O S Z E N I A  –  X VI   N i e d z i e l a   Z w y k ł a   – 21.07.2019  r.

 1. Dziś w XVI Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny.
 2. Dziś w Młodowie odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Suma o godz. 12.00.
 3. W czwartek, wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.  Składka na zakup aut dla misjonarzy.
 4. W piątek wspomnienie rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Anny. Zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo,
  a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
 5. W piątek 26 sierpnia o godz. 19.00 w konkatedrze koncert organowy Andrzeja Siekierskiego, wybitnego organisty z Paryża, który 0d 1996 r. jest honorowym organistą u Ojców Jezuitów w Wersalu. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się tzw. Msza św. Kresowa na rozpoczęcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mszę św. odprawi J.E. Ks. Bp Jan Sobiło z diecezji Charkowsko – Zaporoskiej na Ukrainie. Mszę swoim występem ubogaci prof. Jacek Kowalski z Poznania oraz zaproszony chór. Po Mszy św. dokonamy otwarcia wystawy „Święty Jan Paweł II w znaczkach Poczty Polskiej”. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Polaków przez nacjonalistów z OUN-UPA. Szczegółowy program Festiwalu jest na planszach ogłoszeniowych.
 7. Zachęcamy do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Apel ten kierujemy szczególnie do młodzieży. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy. Od dziś można złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak. Informacja dodatkowa dla tych, którzy chcą się wybrać nie na całość pielgrzymki ale na pewien etap. Te osoby także prosimy o zapisanie się na listę uczestników.
 8. Już dziś zapowiadamy, że z Lubaczowa organizowana będzie pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej na uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w dniu 15 sierpnia.
 9. Zespół KRESY – obchodzący swoje X-lecie, zaprasza dzisiaj na koncert galowy do Kresowej Osady w Baszni na godz. 18.00.
 10. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego i do lektury wartościowych tekstów społeczno-religijnych w nich zamieszczonych.
 11. Na zakończenie pragniemy bardzo serdecznie podziękować za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Zebrane fundusze przeznaczone są na poczet prac remontowych i na opłatę rachunków. Przypominamy, że można stać się fundatorem żyrandola lub kinkietu w konkatedrze. Szczegóły u ks. Proboszcza. Jednocześnie pragniemy poinformować, że w czwartek została podpisana
  z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska umowa na dofinansowanie prac termomodernizacyjnych w ramach programu „Poprawa jakości powietrza. Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Tytuł naszego projektu – wniosku „Głęboka termomodernizacja budynków Parafii Rzymsko-Katolickiej w. św. Stanisława BM w Lubaczowie wraz z zastosowaniem Odnawialnych Źródeł Energii”. Poziom dofinansowania do poszczególnych zadań, o których informowaliśmy tydzień temu, wynosi 95 %, zaś wkład własny wynosi 5 %. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dokumentacji do wyłonienia wykonawcy generalnego dla planowanego zakresu prac. Bardzo serdecznie już dzisiaj pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali nas na etapie przygotowania i pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku. Każdej soboty będziemy szczególnie modlili się na mszy św. wieczornej i nowennie o Boże błogosławieństwo na czas prowadzonych prac. Przypominamy
 12. Zanim otrzymamy błogosławieństwo na zakończenie Mszy św. pragniemy życzyć wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. Niech Bóg ma wszystkich parafian i gości w opiece. Siebie i wszystkie nasze sprawy zawierzmy Matce Bożej i Świętemu Michałowi Archaniołowi…