Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

9.06.2019 r.

 1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich a zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania w ubiegłą niedzielę w dniu 2 czerwca w naszej konkatedrze. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny. Dziś po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. Nabożeństwo czerwcowe w niedzielę i w dni powszednie o godz. 17.40.
 1. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.00, suma o 11.00 i msza dla pracujących o godz. 18.00. W kościołach dojazdowych msza św. o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału we mszy św. Jutro odpust w Wólce Krowickiej.
 2. W środę 12 czerwca w Zamościu odbędą się uroczystości związane z dwudziestoleciem pielgrzymki św. Jana Pawła II do Zamościa. Centralny punktem całodziennych wydarzeń będzie koncert Gole Orkiestra na Rynku o godz. 20.00. Wstęp wolny.
 3. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Wiecznemu Kapłanowi. Jest to święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI. Po mszy św. wieczornej odbędzie się procesja fatimska z różańcem wynagradzającym i modlitwą o pokój.
 4. W piątek zaś, który jest drugim piątkiem miesiąca w czasie nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa modlić się będziemy w intencji dusz czyśćowych czytając wypominki roczne.
 5. W najbliższą niedzielę w Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 6. W przyszłą niedzielę w Dąbrowie odpust ku czci św. Brata Alberta. Suma o godz. 12.00. Odpust w Dąbkowie za dwa tygodnie – 23 czerwca.
 7. Za tydzień taca na potrzeby parafii, na opłatę rachunków i prace remontowe. W minionym tygodniu ukończono wylewanie schodów w domu Akcji Katolickiej. W najbliższym czasie montowany będzie strop. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.
 8. Dziś w Zamościu oraz w Rzeszowie odbędzie się „ Marsz dla Życia i Rodziny”. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 9. W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty w dniach 1-2 lipca na Jasną Górę.
 10. W zakrystii przyjmujemy także zapisy na wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha który odbędzie się wieczorem w uroczystość Boże Ciała 20 czerwca 2019 roku.
 11. W najbliższą sobotę o godz. 6.00 z kościoła św. Karola wyruszy piesza pielgrzymka do św. Antoniego w Nowinach Horynieckich na doroczne uroczystości odpustowe. Msza św. odpustowa o godz. 17.00.
 12. W dniu 11.06. Miejska Biblioteka Publiczna obchodzić będzie 70 lecie istnienia. Pani Dyrektor zaprasza mieszkańców na Rynek Miejski o godz. 22.00 na okolicznościowy spektakl MY w wykonaniu teatru MAGAPAR w reżyserii p. Barbary Thieme.
 13. Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” oraz Gościa Niedzielnego. Do pobrania darmowego gazeta Katolickiego Radia Zamość – Głos Roztocza.

.