OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  II Niedz. WILEKIEGO POSTU  17.03.2019 r.

 

 1. Dzisiaj II niedz. Wielkiego Postu. Na mszach św. gościmy p. Mariusza Mądrzaka który wraz z Arkiem Rozmusem promują swoją muzykę chrześcijańską i dają świadectwo wiary wprowadzając naszą młodzież szkół średnich i uczniów szkoły podstawowej w tegoroczne rekolekcje.
 2. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i uczniów przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Ruch Światło-Życie przeżywa dzisiaj rejonowy dzień wspólnoty. Rozpoczęcie o godz. 15.00 uczestnictwem
  w Gorzkich Żalach i Mszy Świętej. Około godz. 16.30 spotkanie w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego.
 4. Dzisiaj o godz. 13.00 msza św. kolędowa w intencji parafian z ul. Krasińskiego wraz z blokami, ul. Kopernika, ul. Mickiewicza, ul. Krasickiego, ul. Żwirki i Wigury, ul. Sucharskiego, a w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 za parafian z ul. Orzeszkowej, ul. Cicha, ul. Walecznych, ul. Żelichówka, ul. Kurierów AK.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę które są przeznaczone na opłatę rachunków za gaz i prąd oraz na prace remontowe w domu przy ulicy w którym zamieszkują siostry. Siostry od tego tygodnia przeniosły się na czas remontu do domu św. Zygmunta. W budynku zaś ruszyły już pierwsze prace porządkowe oraz przygotowywana jest dokumentacja dla prac adaptacyjno remontowych. Zakres prac obejmie wymianę stropu i dachu oraz zaadaptowanie poddasza na pokoje mieszkalne. Zachęcam do złożenia indywidualnych imiennych ofiar na poczet tych prac. Przy wyjściu do skarbon zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Za tydzień puszka na KRZ.
 6. Dzisiaj o godz. 16.00 w auli przy konkatedrze spotkanie dla Rycerzy Kolumba i przyjęcie w szeregi tej Katolickiej organizacji nowych członków. Chętnych mężczyzn zapraszamy po szczegółowe informacje  i deklaracje do zakrystii.
 7. O 16.30 w sali teatralnej zostanie wyświetlony film „Zakazany Bóg”. Film opowiada o błogosławionych męczennikach, którym przyszło oddać życie za Chrystusa. Film fabularny oparty na faktach autentycznych. Zapraszamy.
 8. Od jutra rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla szkół średnich, gimnazjum i szkoły podstawowej. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik, kapelan Zakładu Karnego w Zamościu, wraz z aktorką p. Patrycją Hurlak i muzykiem Mariuszem Mądrzakiem. W ramach rekolekcji spotkanie także z więźniami. Szczegółowy program na plakatach i stronie internetowej. Rodziców prosimy o dopilnowanie i zachęcenie swoich dzieci, aby w pełni uczestniczyły w rekolekcjach.
 9. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w piątek 12.04. przed Niedziela Palmową i również poprowadzi je ks. Tomasz Źwiernik. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek 15 kwietnia.
 10. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze św. ku czci św. Józefa odprawione będą w konkatedrze: o godz. 7.00, 8.15 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, suma o 11.00 i wieczorem o godz.18.00. Po każdej mszy św. akt zawierzenia Panu Bogu mężów i ojców przez przyczynę św. Józefa.
 11. 5 kwietnia wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z Lubaczowa do Horyńca. Do pokonania nocą będzie ok. 43 km. Zapisy przez stronę internetową edk.org.pl. W zakrystii rozpoczęły się także zapisy na Roztoczańska Drogę Krzyżową, która będzie w Wielki Piątek. W tym roku prowadzić będzie z Bruna Nowego do pustelni św. Brata Alberta na Monastyrzu.
 12. Na zakończenie ogłoszeń przypominamy o Gorzkich Żalach, które rozpoczną się o godz. 15.00 i poprzedzone będą odśpiewaniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. A w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 7.00, 16.30 dla dzieci szkolnych i o godz. 17.30. Msze św. z Drogą Krzyżową w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00.
 13. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Gość Niedzielny. W Niedzieli godne polecenia artykuły: Komu przeszkadzają Bóg, Honor, Ojczyzna? W edycji zamojsko-lubaczowskiej: O mocy Krzyża – bp Marian Rojek. O cierniu z korony cierniowej Chrystusa w relikwiarzu z katedry zamojskiej oraz o promocji książki „Dzieje lasów lubaczowskich”.

Modlitwa zawierzenia Pod Twoją obronę …….