OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -17.02.1019 r.       

 

  1. Dziś w VI Niedz. zw. O godz. 18.00 msza św. w intencji parafian z ul. Legionów, Żeromskiego, Unii Lubelskiej, Wyszyńskiego, Grunwaldzkiej i oś. Jagiellonów. Za tydzień o godz. 13.00 msza św. o Boże błogosławieństwo dla parafian z bloków przy ul. Norwida.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego. Dziękujemy ks. diakonowi Piotrowi za głoszone dzisiaj kazania. Taca na potrzeby parafii w przyszła niedzielę. Na opłatę rachunków i na prace prowadzone przy parafii. W minionym tygodniu wstawione zostały w sanktuarium okna aluminiowe z potrójną szybą o współczynniku przenikalności 0,6, zgodnie z normą termoizolacji na rok 2021. Także wykonano i wstawiono nowe witraże, ponieważ te które były nie nadawały się do ponownego zamontowania. Brakujące witraże będą gotowe za dwa tygodnie. Wymiana okien spowodowała konieczność pomalowania w sporej części ścian i wnęk okiennych w sanktuarium. Dlatego zwracamy się o hojniejsze ofiary w przyszła niedzielę na ten cel. Wtedy też zostanie podany dokładny koszt wykonanych prac. Z powodu prowadzonych prac dzisiaj Sanktuarium nieczynne, ponieważ są tam rozstawione rusztowania i rozpoczęte prace malarskie.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj od godz. 14.00 do 18.00 w konkatedrze.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
  5. Trwa wypoczynek w czasie ferii. Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej i młodzież do korzystania z obiektów parafialnych udostępnionych na czas ferii.
  6. W przyszłą niedzielę 24 lutego 2019 r. o godzinie 17:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie odbędzie się Jubileuszowy Koncert Galowy „Kresy  i  Przyjaciele”’. W programie następujące występy: Zespół Pieśni i Tańca „KRESY”, Zespół Śpiewaczego „NIESPODZIANKA”, Zespół Pieśni i Tańca „KARPATY” z Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Zespół Tanecznego „DYWOCWIT” z Narodowego Uniwersytetu Przykarpackiego w Iwano-Frankowsku na Ukrainie. Wstęp wolny. Zapraszają Wójt Gminy i Burmistrz Miasta.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu. W Niedzieli temat wiodący to „Seniorzy i juniorzy” oraz dodatek Niedziela Młodych. Zachęcamy do nabycia. Cena 5 zł.
  8. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………