OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II  NIEDZIELA zw.  – 20 stycznia 2019 r.

  1. Dziś  II Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Civitas Christiana. Gościem zaproszonym będzie Pan Artur Brożyniak z  Biura Badań Historycznych IPN w  Rzeszowie, który wygłosi prelekcję pt. : „Wojna polsko ukraińska 1918-1919”.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zakończenie w piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. Jutro Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom, za babcie i dziadków podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00.
  4. Zbliżają się centralne chwile 34. Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w stolicy Panamy. Zachęcamy do śledzenia i duchowego łączenia się z młodymi wśród których są także przedstawiciele naszej parafii i dekanatu. W najbliższy piątek 25 stycznia do konkatedry bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, ale też i dorosłych na wspólną modlitwę z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą w Panamie. Spotkanie rozpoczniemy wieczorem uwielbienia o godz. 22.00. O 23.30 połączymy się telemostem z Panamą, aby uczestniczyć na żywo w Drodze Krzyżowej z Papieżem Franciszkiem oraz z młodzieżą naszej diecezji i z ks. Tomaszem Szadym którzy są w Panamie.
  5. W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 w Sali Teatralnej rozpocznie się XI Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2019. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawie zapowiadających się widowisk. W tym roku gościem specjalnym będzie zespół śpiewaczy z Oleszyc „Cztery Pory Roku”. Warto przyjść i obejrzeć piękne kolędowe widowiska.
  6. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:
21 stycznia
Poniedziałek
15.15
– Rynek, św. Anny, Krótka, ul. Konery (1 ksiądz)
– ul. Sucharskiego, Ul. Hubala, Ul. Żwirki I Wigury
   (rozpoczęcie od strony ul. Sucharskiego 1 Ksiądz)
– ul. Krasickiego (od strony Rynku 1 ksiądz)
– ul. Piłsudskiego (1 ks. od strony Sądu)
22 stycznia
wtorek
15.15
-ul. Wyspiańskiego, ul. Podzamcze ul. Mały Łążek, ul. Monte Casino (1 ksiądz)
-ul. Sienkiewicza (od Biblioteki – ksiądz)
-ul. Rejtana (1ksiądz od Sienkiewicza)
-ul. Wyszyńskiego – blok
23 stycznia
środa
15.15
– ul. Kopernika (1 ks. od strony ul. Słowackiego)
– ul. Mickiewicza ( 2 ks. od strony Rynku),
– Bloki Żeromskiego, Bl. Jasna (1 Ksiądz)
24 stycznia
czwartek
15.15
– Norwida bl. 8 (2 księży)
– Norwida bl. 10 (2 księży)
25 stycznia
piątek
15.15
– Norwida 4,6, (2 Księży);
– ul. Kurierów AK (2 Księży)
26 stycznia
sobota
9.00
 
14.00
– ul. Starzyny, ul. Niemirowska, ul. Sosnowa, ul. Kwiatowa, ul. Lwowska, ul. Tulipanowa, ul.  Fiołkowa
– Bloki Sobieskiego 3,5,7,9
27 stycznia
niedziela
15.15
Indywidualne zgłoszenia – telefonicznie – 609858867
 lub mailowo  [email protected]
  1. Dziś składamy serdeczne podziękowanie za ofiary kolędowe złożone na kościół przez mieszkańców z ul. Orzeszkowej w kwocie, ul. Wyszyńskiego, bloki przy Legionów, Krasickiego i Sucharskiego, ul. Mickiewicza. Dziękujemy też za ofiary złożone dziś na tacę. Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest tam wiele artykułów które mogą ubogacić i wzmocnić naszą wiarę. Katolicka prasa jest dobrym miejscem do szukania wartościowych rzeczy.
  3. Pomódlmy się za zmarłych w ostatnim czasie: Adelę Foryś, Marię Nicpoń, Eugenię Majdan, Ludwikę Wajda. Dobry Jezu a nasz Panie….