Ogłoszenia Duszpasterskie  –  IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.

 1. Przeżywając czwartą niedzielę Adwentu stoimy już niejako u progu świąt, tylko godziny dzielą nas od Bożego Narodzenia.
 2. Jutro Wigilia. Ostatnia msza św. roratnia o godz. 8.00, ze szczególną modlitwą za zmarłych w minionym Od 7.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi dla powracających z zagranicy do domu. Jutro nie będzie mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w wigilię udać się także na cmentarz na modlitwę rodzinną przy grobach bliskich zmarłych.
 3. Wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu. Każda katolicka rodzina stara się zachować dobre tradycje związane z wieczerzą wigilijną, a więc wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w ciągu dnia i w czasie wieczerzy. Na stole niech będzie zapalona świeca Caritas, jako znak obecności wśród nas Chrystusa – Światła narodów. Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny można nabyć jeszcze u młodzieży przy wyjściu z kościoła. Także u młodzieży można nabyć najnowszy świąteczny  numer Niedzieli z płytą CD z pięknymi kolędami w cenie 10 zł, oraz Gość Niedzielny w cenie 8 zł. Zachęcamy także do nabycia naszego czasopisma TERAZ z wieloma ciekawymi artykułami w cenie 2 zł.
 4. Juto o godz. 23.30 zaśpiewany Nowennę do Dzieciątka Jezus. Pasterkę o północy rozpoczniemy uroczystym wniesieniem światełka betlejemskiego i Dzieciątka Jezus i złożeniem go w żłóbku. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Na wyjazdach Pasterka o 23.00. Ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Do uświetnienia Pasterki śpiewem kolęd zapraszamy chór Canzone.
 5. We wtorek dzień Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza św. o godz. 8.00. Pozostałe msze św. bez zmian. Po mszy św. o godz. 9.30, ks. Biskup Mariusz udzieli specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Błogosławieństwo poprzedzi wspólna adoracja Dzieciątka Jezus i śpiew kolęd przez dzieci. Teksty kolęd, do wspólnego śpiewania są do wzięcia ze stolika pod chórem.
 6. W dzień Bożego Narodzenia i na św. Szczepana na mszy św. o godz. 9.30 śpiewał będzie zespół wokalny Klubu Seniora  RADOŚĆ. O godz. 11.00 wysłuchamy kolęd w wykonaniu naszej młodzieży.
 7. W środę  uroczystość  Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą jak  w  każdą  niedziele. Po  każdej  Mszy św. poświęcenie  owsa. Na mszy św. o godz. 13.00 chrzty.
 8. W czwartek przypada święto św. Jana Apostoła. Msze o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. W tym dniu błogosławimy wino. Podanie wina na mszy św. o godz. 11.00 i 18.00.
 9. W piątek świętych Młodzianków – męczenników.
 10. W przyszłą niedzielę – Niedziela św. Rodziny.
 11. W piątek i w sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Porządek podamy w Boże Narodzenie.
 12. Dziś przed kościołem kwestują Rycerze Kolumba na sfinansowanie wykopania studni głębinowej dla rodziny będącej w bardzo trudnej sytuacji materialnej, w której dziecko jest chore na chorobę nowotworową a w domu nie mają bieżącej wody.
 13. Dziś o godz. 18.00 w kościele św. Karola koncert organowy na zakończenie 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Koncert wykona Pan Prof. Jan Bokszczanin.
 14. Modlitwa do Matki Bożej …..