Ogłoszenia Duszpasterskie  –  CHRYSTUSA KRÓLA – 25.11.2018 r.

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszach Świętych odmawiamy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczyste patronalne obchody dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i LSO o godz. 11.00. Akcja Katolicka świętować będzie wspólną modlitwą na mszy św. o godz. 13.00.
 4. We wtorek 27 listopada doroczne święto Apostolatu Maryjnego związanego z objawieniami, które miała w 1830 roku św. Katarzyna Laboure od cudownego medalika.
 5. Wypominki ze śpiewem Nieszporów za zmarłych jeszcze w tym tygodniu do piątki. W czwartek wypominki za zmarłych z Róż Różańcowych i wspólna modlitwa w czasie mszy św. Wypominki za zmarłych biskupów i kapłanów będą w piątek. O godz. 18.00 Mszę św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów odprawi ks. Biskup Marian Rojek wraz z kapłanami z diecezji. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wypominkową.
 6. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy z księdzem Proboszczem Andrzejem, przełożoną naszego domu s. Józefitek s. Andrzeją i wszystkimi solenizantami.
 7. W sobotę po mszy św. wieczornej odmówimy różaniec z racji pierwszej soboty miesiąca. Czuwanie z wieczorem uwielbienia będzie 8 grudnia. W święto Matki Bożej odbędzie się Parafialny Dzień Formacji dla liderów i członków grup, ruchów, stowarzyszeń i organizacji katolickich działających przy naszej parafii. Dzień skupienia poprowadzi ks. prałat Eugeniusz Derdziuk. Do Święta i dnia skupienia przygotowywać się będziemy Nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, która rozpoczniemy w czwartek przed mszą św. wieczorną.
 8. W przyszłą niedzielę, rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma przygotować nas na Święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Roraty codziennie o godz. 18.00. Zaś w niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00.

9.Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Opłatki będą rozprowadzane od pierwszego tygodnia adwentu. Za tydzień także po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych a po mszy św. o godz. 11.00

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na WSD naszej diecezji. W związku z tym, że taca z ubiegłej niedzieli przekazana została na Katolickie Radio Zamość a taca dzisiejsza na WSD dlatego taca na potrzeby parafii będzie zbierana za tydzień w I Niedzielę Adwentu. Zwracamy się o hojniejsze datki. W minionym tygodniu zamontowane zostały nastawy ołtarzowe dla feretronu Matki Bożej i dla obrazu bl. Jakuba Strzemię. Koszt całości wykonanych prac będzie podany za tydzień.
 2. Za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla Rady Parafialnej na plebanii. Także w przyszłą niedzielę w sali teatralnej teatr WARTO, który prowadzi ks. Marian Wyrwa przedstawi o godz. 16.00 i 19.00 spektakl „Oskar i Róża”.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła po każdej mszy św. jest też okazja aby wesprzeć finansowo akcję mikołajkową prowadzoną przez młodzież z KSM i Szkolnych Kół Caritas. Z datków tych przygotowane zostaną paczki dla dzieci z rodzin ubogich. 

13.Na stolikach nowa prasa religijna. Jest do nabycia Niedziela z dodatkiem diecezjalnym, Gość Niedzielny
i inne tytuły.