Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVIII  niedz. zw.  – 07.X.2018 r. 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. W kalendarzu liturgicznym wspomnienie matki Bożej Różańcowej. Na mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji Żywego Różańca. Po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży i rodziców młodzieży która przygotowuje się do bierzmowania.
 2. Dzisiejszej niedzieli nabożeństwo różańcowe dla dzieci po mszy św. o godz. 11.00, zaś nabożeństwo z wystawieniem najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Po mszy św. wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej. Różaniec w tygodniu dla dzieci szkolnych o godz. 16.00. Dla młodzieży i dorosłych prowadzony przez grupy modlitewne i Żywy Różaniec o godz. 17.30.
 3. Dziś odpust w Cieszanowie. Suma o godz. 12.00.
 4. Dziś po każdej Mszy Świętej zbieramy do puszek datki na potrzeby Caritas naszej diecezji.
 5. Nadchodzący tydzień będzie bogaty w wydarzenia.
 6. W środę o godz. 12.00 msza św. w intencji małżeństw z Gminy Lubaczów, które w tym roku przeżywają jubileusz 50-lecia małżeństwa.
 7. W czwartek 11 października od godz. 9.00 do 12.00 na płycie rynku naszego miasta Klub Honorowych Dawców Krwi KRWINKA organizuję akcję krwiodawstwa „Sto na sto” czyli sto litrów krwi na Stulecie Odzyskania Niepodległości. Szczegóły akcji na plakatach.
 8. Również w czwartek 11.X. o godz. 17.30 odbędzie się kolejne przedostatnie nabożeństwo w ramach Wielkiej Nowenny przed 11 listopada.
 9. W piątek II piątek miesiąca. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. O 18.00 msza św. wypominkowa roczna. Od piątku także będą już kartki na tegoroczne wypominki.
 10. W sobotę 13 października ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.00 procesją z Najświętszym sakramentem i figura Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Zapraszamy wszystkich z lampionami i świecami. Po procesji msza św.
 11. Za tydzień w całej Polsce przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem “Promieniowanie ojcostwa”. Zbiórka pieniędzy na Papieski Fundusz Stypendialny. Na Dzień Papieski w naszej parafii przygotowanych zostało wiele wydarzeń. O godz. 11.00 msza św. z modlitwą za  młodzież. O godz. 13.00 mszą św. odprawianą przez ks. dziekana Witolda Batyckiego, rozpoczniemy VII Regionalny Przegląd Chórów – Pieśni Maryjne. O godz. 16.00 koncert zespołu Capella All’antico z Zamościa. Artyści na starodawnych instrumentach i w starodawnych dworskich strojach wykonają wyjątkowe starodawne utwory. O 17.30 planowane jest ogłoszenie wyników tegorocznego przeglądu chórów. O  2000 –  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie.  O godz. 20.30 – Marsz z zapalonymi  lampionami drogą papieską do Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Serdecznie zapraszam do udziału w tych wydarzeniach.
 12. Za tydzień, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli i pracowników oświaty modlić się będziemy w poniedziałek 15 października.
 13. W zakrystii do nabycia kalendarze Radia Zamość na 2019 r. w cenie 6 zł.
 14. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”
  oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym.
 15. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli, zachęcając do włączenia się w bogaty program zaplanowanych wydarzeń. Znajdźmy czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i na modlitwę na różańcu.

Pod Twoją obronę…. Modlitwa do św. Michała Archanioła.