Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI  niedz. zw. –  30.09.2018 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela września jest jednocześnie XXVI niedzielą w roku liturgicznym. O godz. 11.00 msza św.
  dla rodziców i dzieci z przedszkoli na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego dla przedszkolaków.
 2. O godz. 14.00 drogą krzyżową rozpoczną się uroczystości patriotyczne przy pomniku w lesie Niwki. O 14.30 msza św. za poległych mieszkańców Lubaczowa, następnie zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie w Domu św. Zygmunta dla wszystkich grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Na spotkaniu omówienie nowego roku duszpastersko formacyjnego.
 4. Dzisiaj także na godz. 17.30 Rycerze Kolumba zapraszają na wspólny różaniec w intencji rodzin, Ojczyzny oraz w intencji młodzieży, która jutro rozpocznie kolejny rok akademicki.
 5. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Różaniec dla dzieci codziennie o godz. 16.00, dla dorosłych nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do codziennego wspólnotowego odmawiania modlitwy różańcowej przypominając, że w miesiącu październiku, za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej bądź w rodzinie. Za tydzień odpust w Cieszanowie.
 6. W najbliższy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
 7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej pół godziny przed mszą św. o godz.  00, 16.30 dla dzieci szkolnych i o 18.00.  Odwiedziny chorych i osób starszych  ze spowiedzią i komunią Św. przed południem. Msza w Dąbkowie o godz. 15.00.  W Dąbrowie wyjątkowo o godz.  19.00.
 8. W sobotę I sobota miesiąca. Po mszy wieczornej wieczór uwielbienia z nabożeństwem pierwszo sobotnim, różańcem i modlitwami o uzdrowienie.
 9. W przyszłą niedzielę święto patronalne Żywego Różańca w dzień liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej. Msza św. w intencji członków Róż Różańcowych o godz. 8.00. Po mszy św. spotkanie w Sanktuarium, wspólne odmówienie różańca, poświęcenie i rozdanie nowych legitymacji członkowskich. Zachęcamy gorąco nowe osoby, aby wstąpiły do tej armii osób modlących się tą modlitwą o która tak bardzo prosi Matka Boża. Zbiórka do puszek na Caritas.
 10. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus, 2 X – święci Aniołowie Stróżowie. 4 X – św. Franciszek z Asyżu. Na mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji FZŚ i wszystkich sympatyków tej grupy modlitewnej. W piątek 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
 12. W najbliższą sobotę młodzież z ks. Sławkiem wyjeżdżają na spotkanie młodych do Warszawy. 6 października 2018 roku młodzi z Polski i świata zgromadzą się na PGE Narodowymw Warszawie by doświadczyć spotkania z żywym Bogiem! Towarzyszyć im będziemy modlitwą.
 13. Także w sobotę na swoją doroczną pielgrzymkę wyjeżdżają do Częstochowy Rycerze Kolumba. Rycerz przypominają jednocześnie, że do piątku trwa zbiórka darów dla dzieci wychowywanych przez samotne matki, będące w trudnej sytuacji materialnej.
 14. Zachęcamy do nabycia nowych numerów prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny w których wiele wspaniałych artykułów. Przypominamy także o kalendarzach rolniczych książkowych i ściennych z wieńcami dożynkowymi oraz kalendarzach Katolickiego Radia Zamość. Do nabycia w zakrystii.