WYSTAWA “JAŚ W DRODZE”

 

Znalezione obrazy dla zapytania wystawa Jaś w drodze

         Mając na uwadze troskę o życie, jakiej uczył nas Święty Jan Paweł II, Rycerze Kolumba w Polsce proponują program “Jaś w Drodze” uświadamiający jak wielką wartość ma życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci.

Święty Jan Paweł II zachęcał każdego człowieka do budowania cywilizacji życia i kultury miłości. Każde życie ludzkie jest święte, dlatego musimy walczyć o jego godność, bo niestety często jest zagrożone.

Akcja ta będzie polegała na wypożyczaniu radom lokalnym edukacyjnych modeli 3D “Jak powstałem” w pięciu stadiach rozwoju ludzkiego życia w łonie matki, filmu “Od poczęcia człowiek” oraz roll-up’ów z wystawą pro-life, na których młodzi ludzie pokazują w w sposób bardzo pozytywny etapy rozwoju ciała i zmysłów u poczętego dziecka .
Zestaw modeli i wystawa na roll-up’ach mogłyby być ustawiane w kościołach, salach parafialnych i wykorzystywane przy różnych konferencjach związanych z obroną życia ludzkiego, na piknikach rodzinnych, a także przy okazji konkretnych dni związanych z troską o ludzkie życie i rodzinę. Istniałaby również możliwość wypożyczenia materiałów innym organizacjom, które z troski o poczęte dzieci i dobre rodziny chciałyby taką wystawę zorganizować. Kolejna możliwość to wypożyczenie wystawy do szkół w charakterze pomocy naukowej i potwierdzenia faktu, iż poczęta mała istota w łonie matki jest już człowiekiem.
 
Aby podjąć się realizacji tego dzieła zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leży troska o życie ludzkie, z prośbą o wsparcie akcji modlitwą, a także – jeśli to możliwe – przekazanie darowizny na zakup modeli i wystawy.
 
Można to zrobić wpłacając: darowiznę on-line poprzez system Payu na stronie internetowej www.rycerzekolumba.com lub dokonując wpłaty przelewem na konto: 74 1020 4317 0000 5802 0293 4065
 
Fundacja Polska Rada Stanowa Rycerzy Kolumba/Knight of Columbus
Warszawa ul. Domaniewska 47/10
 
W treści przelewu należy dopisać „darowizna na cele statutowe – JAŚ W DRODZE.
 
Każdy dzień zwłoki w działaniu przekłada się na kolejne kilka ludzkich istnień, którym nie pozwala się żyć.
Dziękując każdemu i każdej z Was prosimy Boga o błogosławieństwo dla Was i Waszych rodzin.
 
Vivat Jezus!
 
Tomasz Wawrzkowicz
Delegat Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce
 
Krzysztof Zuba
Sekretarz Stanowy
Rycerzy Kolumba w Polsce
 
Antyaborcyjna gra dla dzieci. Fundacja pro-life stworzyła “Zagraj w Jasia”
 
To gra w karty, której zasady są wzorowane na popularnej grze “Piotruś”. – Przedstawia rozwój prenatalny człowieka od poczęcia i jest skierowana do najmłodszych odbiorców, czyli do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – mówi Marta Kuśmierek ze szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, która stworzyła tę pierwszą grę karcianą pro-life.
 
 

Na każdej z kart przedstawiony jest określony etap rozwoju płodu wraz z komentarzem. Zgodnie z założeniami twórców gra ma być  też zachętą dla katechetów, aby wykorzystywali ten sposób dotarcia z ideą obrony życia do najmłodszych.

Jaś, czyli “wielki Obrońca Życia”

Wcześniej Fundacja Małych Stópek przygotowała aplikację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dzięki której na smartfonie można śledzić czas od poczęcia do narodzin.

Fundacja stworzyła również model edukacyjny “Jaś”, który ma uświadamiać, jak wygląda 10-tygodniowy płód. Przedstawiciele fundacji piszą, że choć “Jaś” mierzy 5 cm, jest “wielkim Obrońcą Życia”.

 

Fot. Facebook.com/Bractwo Małych Stópek

 

Fot. Facebook.com/Bractwo Małych Stópek

Fundacja deklaruje, że modele 10-tygodniowego płodu przekazuje “nieodpłatnie”, zaś osoby, które chciałyby je zdobyć, zachęcane są do “przekazania darowizny”, która umożliwi “pokrycie kosztów produkcji” i wysyłki “Jasiów”.

Fundacja Małych Stópek zajmuje się także organizacją największego w Polsce Marszu dla Życia, który corocznie gromadzi kilkanaście tysięcy osób na ulicach Szczecina.

 

X