Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV  niedz. zw.  23.09.2018 r.

  1. Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś na mszy św. w Dąbkowie o godz. 9.30 modlimy się za śp. gen. Stanisława Dąbka i pomordowanych w Opace i Dąbkowie w czasie i po II wojnie światowej. Na mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji sybiraków. O życie wieczne dla tych, którzy zmarli na zesłaniu, a dla żyjących o dar zdrowia i Bożego błogosławieństwo.
  2. Za tydzień na 14.30 Spadkobiercy Ofiar II Wojny zapraszają  do  lasu Niwki pod pomnik w którym spoczywają doczesne szczątki pomordowanych mieszkańców Lubaczowa na mszę św., drogę krzyżową i złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy.  Gdy będzie niesprzyjająca pogoda msza św. będzie o godz. 13.00 w konkatedrze. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
  3. Dziś w Pizunach, miejscu urodzin bł. Bernardyny Jabłońskiej odbędą się uroczystości odpustowe ku Jej czci. Msza św. o godz. 15.00.
  4. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek: wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Św. Franciszka z Asyżu; w czwartek: wspomnienie Św. Wincentego a Paulo; w piątek: wspomnienie Św. Wacława, męczennika; w sobotę: Święto ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to także dzień imienin naszego ks. Michała Monia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas mszy św. wieczornej.
  5. września w czwartek Dzień Podziemnego Państwa Polskiego.
  6. Od dzisiaj można oglądać przygotowaną przez Rycerzy Kolumba i Fundację Małych Stópek wystaw „Jaś w drodze”. Wystawa promuje obronę życia od poczęcia. Zachęcamy do obejrzenia. Wystaw ustawiona jest obok epitafium św. Jana Pawła II w konkatedrze. Wystawie od niedzieli 23 września do piątku 5 października towarzyszy zbiórka darów wśród parafian dla Fundacji Małych Stópek, na które mają składać się kosmetyki dla niemowląt typu: kremy, pudry, zasypki itp oraz pieluchy. Dary można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  7. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w Domu św. Zygmunta obowiązkowe spotkanie dla liderów i zarządów grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii.
  8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. Jest także nowy Gość Niedzielny. Są też do nabycia kalendarze rolnicze ścienne i książkowe na 2019 rok, kalendarze Katolickiego Radia Zamość. Zapraszamy do zakrystii.