Ogłoszenia Duszpasterskie – XIX niedz. 12.08.2018 r.

 1. Dziś XIX niedz. zw. Na mszy św. o godz. 18.00 społeczność osiedla Orzeszkowej obchodzić będzie X rocznicę poświęcenia figury Matki Bożej na swoim osiedlu i zawierzenia mieszkańców osiedla Matce Bożej.
 2. Dziś kolejny dzień pieszej pielgrzymi na Jasną Górę. W naszej lubaczowskiej grupie idzie prawie 100 pielgrzymów. Pielgrzymi dojdą na Jasną Górę we wtorek. Powrót i powitanie pielgrzymów kalwaryjskich, którzy wyruszyli dziś na Kalwarię  i jasnogórskich w środę w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 17.00. Po powitaniu msza św. w Sanktuarium.
 3. Jutro 13 dzień miesiąca. Po mszy św. wieczornej procesja fatimska z modlitwą różańcową dookoła kościoła.
 4. We wtorek w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych.
 5. W środę 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tradycji polskiej nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w tym dniu będziemy sprawować według porządku niedzielnego, czyli o 7:00, 9:00, 11.00, 13:00 i wyjątkowo o godz. 17:00. Udział we mszy św. w uroczystość jest obowiązkowy. Po każdej mszy św. dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów.
 6. W tym dniu obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej – cudu nad Wisłą, jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Na mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy za Ojczyznę i jej obrońców, za żołnierzy Wojska Polskiego.
 7. W Dąbrowie po Mszy św. o godz. 10.00 złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych mieszkańców.
 8. W środę na mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy naszych dwóch księży wikariuszy: ks. Tomasza Szadego i ks. Mariana Maciołka, którzy po czterech latach pracy zgodnie z wolą Biskupa przechodzą do innych parafii. Ks. Tomasz do parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, ks. Marian do parafii w Tarnawatce. Od 16 sierpnia na ich miejsce do naszej parafii przybędą ks. Michał Moń z Biłgoraja i ks. Sławomir Skowroński z Zamościa.
 9. Za tydzień taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na bieżące prace przy kościele. Jutro zakończone zostaną prace przy remoncie schodów wejściowych do Sanktuarium. Trwa też remont schodów do domu parafialnego od strony kościoła.
 10. We wtorek do parafii przyjedzie komisja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oceniająca wniosek o dotację na termomodernizacje dla naszej parafii. Jest nadzieja, że w najbliższym czasie będzie ostateczna decyzja o przyznaniu środków.
 11. W najbliższym czasie rozpocznie się konserwacja zabytkowych figur kamiennych z bramy sanktuaryjnej. Jest już zgoda konserwatora na wykonanie prac. Przy tej okazji także sama brama zostanie poddana pracom renowacyjnym.
 12. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.

Modlitwa zawierzenia Ojczyzny i nas samych Matce Bożej…..