O G Ł O S Z E N I A  –  X VII  N i e d z i e l a   Z w y k ł a  

29.07.2018 r.

 1. Dziś w XVII Niedz. zw. W naszym kościele modlimy się za kierowców i podróżujących, a po każdej mszy  św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Prosimy o powolny przejazd ul. Kościuszki przy domu sióstr. Tam będzie pokropienie pojazdów, rozdanie pamiątkowych obrazków i zbiórka ofiar na zakup pojazdów dla misjonarzy w ramach akcji MIVA.
 2. Dziś o godz. 9.00 odbędzie się tzw. Msza św. Kresowa w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mszę św. swoim występem uświetni orkiestra i chór pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, wybitnego dyrygenta i kompozytora. Po Mszy św. otwarcie wystawy poświęconej Arcybiskupowi Eugeniuszowi Baziakowi. Wystawą pragniemy przypomnieć, że obecny rok ogłoszony jest przez Senat RP rokiem Arcybiskupa Baziaka. Szczegółowy program jest na planszach ogłoszeniowych przed kościołem.
 3. Trwają jeszcze zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę
  w najbliższy czwartek 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.00. Dziś spotkanie przedpielgrzymkowe w kościele św. Karola Boromeusza po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do podjęcia trudu pielgrzymowania w roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 4. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy oraz składanie swoich intencji modlitewnych, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z Komunią św. do chorych udamy się przed południem. W sobotę czuwanie pierwszosobotnie z różańcem
  i modlitwami o uzdrowienie po mszy św. wieczornej. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za kapłanów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 6. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
 7. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia osobistej abstynencji w sierpniu.
 8. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu.
 9. W najbliższą środę 1 sierpnia przeżywać będziemy kolejną, 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia modlitwą obejmiemy wszystkich Powstańców i walczących o wolność Ojczyzny.
 10. W piątek o godz. 19.00 w kościele św. Karola Boromeusza w trzecim tegorocznym letnim koncercie organowym wystąpi z recitalem Leon Kerremans z Brukseli.
 11. Zachęcamy, aby w czasie wakacji korzystać ze spowiedzi przed mszą św. poranną i wieczorną. Kancelaria w wakacje czynna rano od 8.00 do 9.00 i po południu od 19.00 do 20.00.
 12. Geofizyka Toruń na zlecenie PGNiG rozpocznie we wrześniu badania, których celem jest poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na terenie Lubaczowa i okolic. Pracownicy Geofizyki Toruń będą odwiedzać właścicieli działek, montować specjalistyczne. Pojawi się też ciężki sprzęt. – Na każde wejście na teren prywatny będą zawierane porozumienie pomiędzy wykonawcą badań a właścicielem posesji lub działki.
 13. Polecamy do nabycia i lektury wartościowych tekstów z prasy katolickiej NIEDZIELI i Gościa Niedzielnego.
 14. Na zakończenie módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach, a zwłaszcza za rolników, o dobrą pogodę na czas zbiorów. Modlitwą do matki Bożej obejmijmy też naszą Ojczyznę….

Pod Twoją obronę.