O G Ł O S Z E N I A  –  X VI   N i e d z i e l a   Z w y k ł a  

22.07.2018  r.

  1. Dziś w XVI Niedz. zw. Pan Jezus przypomina nam o obowiązku odpoczynku po pracy. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność oraz od wierności Jezusowi.
  2. Dziś wychodząc z kościoła można ofiarą do skarbony wesprzeć leczenie i rehabilitację naszego parafianina Grzegorza. Bóg zapłać za wrażliwość i ofiarność.
  3. Dziś w Młodowie odpust ku czci św. Marii Magdaleny połączony z wizytacją kanoniczną parafii. Suma o 12.00.
  4. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.  W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  5. W czwartek wspomnienie rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.\
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się tzw. Msza św. Kresowa na rozpoczęcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mszę św. swoim występem uświetni orkiestra i chór pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, wybitnego dyrygenta i kompozytora. Po Mszy św. dokonamy otwarcia wystawy poświęconej Arcybiskupowi Eugeniuszowi Baziakowi. Wystawą pragniemy przypomnieć, że obecny rok ogłoszony jest przez Senat RP rokiem Arcybiskupa Baziaka. Szczegółowy program Festiwalu jest na planszach ogłoszeniowych przed kościołem.
  7. Zachęcamy serdecznie do zapisywania się na pielgrzymkę na Jasną Górę. Apel ten kierujemy szczególnie do młodzieży. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy. Od dziś można złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak. Informacja dodatkowa dla tych, którzy chcą się wybrać nie na całość ale na pewien etap. Te osoby także prosimy o zapisanie się na listę uczestników.
  8. Już dziś zapowiadamy, że z Lubaczowa organizowana będzie pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej na uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowzięte w dniu 15 sierpnia.
  9. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego i do lektury wartościowych tekstów społeczno religijnych w nich zamieszczonych.
  10. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym błogosławieństwem. Niech Bóg ma wszystkich parafian i gości w opiece.