O G Ł O S Z E N I A  –  X V   N i e d z i e l a   Z w y k ł a  

10.07.2018 r.

  1. Dziś XV Niedz. zw.
  2. Jutro uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim połączone z diecezjalną pielgrzymką rodzin. Suma o godz. 12.00. Serdecznie zachęcamy rodziny do pielgrzymowania do sanktuarium w Tomaszowie.
  3. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Jan Paweł II, który już od młodości nosił tej znak Jej szczególnej opieki. Poświęcenie i nałożenie szkaplerzy jutro podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  4. Taca dzisiejsza na potrzeby parafii, na opłatę rachunków i na planowane prace przy kościele. W związku z bardzo złym stanem schodów przed głównym wejściem do sanktuarium w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z ich wymianą na schody z granitu. Wykonano już wstępne plany i obmiary.Także w  minionym tygodniu parafia otrzymała wiadomość z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, że na początku sierpnia przybędzie komisja, która ocenia wniosek o dotację celem sprawdzenia zakresu zaplanowanych prac.
  1. Przypominamy, że w zakrystii przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie zachęcamy do pójścia na pielgrzymi szlak do Matki Bożej Królowej Polski. Warto podjąć trud szczególnie w roku szczególnej modlitwy w intencji Ojczyzny w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Niech to będzie świadectwo i manifestacja naszej wiary.
  2. W przyszłą niedzielę po mszach św. wolontariusze z Caritas zbierać będą ofiary na leczenie i rehabilitację Grzegorza, naszego parafianina.
  3. Za tydzień odpust w Młodowie ku czci św. Marii Magdaleny połączony z wizytacja kanoniczną parafii. Sum o godz. 12.00.
  4. Firma ELDAN – producent odzieży medycznej, pragnie otworzyć swój zakład w Lubaczowie. Firma będzie prowadzić rekrutacja pracowników przez najbliższe dwa tygodnie na różne stanowiska. Szczegóły ogłoszenia i kontakt na tablicy ogłoszeń.
  5. Zachęcamy do nabycia gazet katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W niedzieli bardzo szczegółowa relacja z pobytu ks. Kardynała Mariana Jaworskiego w Lubaczowie.

Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których zbliża się czas żniw, czas ciężkiej pracy. Niech Bóg wszystkim błogosławi.