Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego    –     20.05.2018 r.

 1. Obchodzimy dziś święty Dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich a zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w dniu 2 czerwca w naszej konkatedrze. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny. Dziś po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy, a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. Nabożeństwo majowe w niedzielę i w dni powszednie o godz. 17.30.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św.
  o godz. 7.00, suma o 11.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych o godz. 16.00. Jutro rozpoczną się w naszej parafii dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek o 16.00 w Dąbrowie, we wtorek o 19.00 w Dąbkowie i w środę o 19.00 w Hurczu. Serdecznie zapraszamy na modlitwę o Boże błogosławieństwo dla rolniczego trudu.
 3. Dziś w naszej parafii dzień I Komunii św. Rozpoczęcie o godz. 9.00 w Sanktuarium modlitwą do Matki Bożej Łaskawej a następnie uroczysta Msza św. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodziców za dar ołtarza, którym jest zakup obrazu z wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej do feretronu. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom i ks. Markowi za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
 4. Msza św. dla dzieci i rodziców w ramach białego tygodnia codziennie o godz. 18.00.
 5. Dzisiaj o godz. 16.00 Mszą św. w konkatedrze rozpocznie się Gminne Święto Straży Pożarnej. Po Mszy św. część oficjalna na rynku miejskim.
 6. Taca dzisiejsza na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na fundusz remontowy. Niestety w dalszym ciągu nie ma informacji kiedy będą rozstrzygnięte wnioski na termomodernizację kościoła. Jeszcze cierpliwie czekamy z nadzieją pozytywnego rozstrzygnięcia. Dzisiaj jest też okazja podziękować wszystkim za ofiary złożone na ten nasz piękny feretron dla Matki Bożej. Bóg zapłać. Można dzisiaj także zobaczyć zdjęcia ze spotkania z papieżem Franciszkiem, które otrzymaliśmy w ostatnich dniach z Watykanu.
 7. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
 8. W najbliższą niedzielę w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 9.30 msza św. w intencji dzieci które przeżywać będą rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla nich i dla ich rodziców w sobotę o godz. 10.00. Za tydzień także kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 9. W dzień Bożego Ciała z parafii organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha. Wyjazd o godz. 16.00.
 10. W związku z trwającym obecnie Rokiem Ducha Świętego, w naszej parafii chcemy przeżyć dzień skupienia, który ma służyć odnowieniu i umocnieniu naszej relacji do Boga i drugiego człowieka. Odbędzie się on 16 czerwca w Domu Świętego Zygmunta Gorazdowskiego i poprowadzi go Zamojska Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy członków różnych grup i wszystkich, którzy w tym szczególnym czasie działania Ducha Świętego chcą prosić o Jego dary. Zapisy w zakrystii do 10 czerwca.
 11. Jak każdego roku w czasie wakacji grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii wyjeżdża na rekolekcje oazowe, które odbywają się w różnych miejscach naszej diecezji. Za tydzień w niedzielę będziemy mieli okazję wesprzeć finansowo ich formację. Po Mszy Świętej młodzież będzie rozdawać ciastka, a dobrowolne ofiary składane do puszki w całości zostaną przeznaczone jako pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu na rekolekcje. Jednocześnie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby pojechać na takie rekolekcje. Zapisywać się można jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie, do 3 czerwca.
 12. W zakrystii trwają już zapisy na pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty w dniach 1-2 lipca br. na Jasną Górę.
 13. Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie uprzejmie zaprasza w dniu dzisiejszym na Europejską Noc Muzeów. W programie otwarcie nowej wystawy  w galerii Oficyna o godz. 11.00 i zwiedzanie ekspozycji muzealnych do godz. 24.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Dzisiaj także będzie można od godz. 14.00 do 18.00 odwiedzić nasze parafialne muzeum w podziemiach konkatedry.
 14. Dziś przy kościele św. Karola o godz. 15.00 rozpocznie się piknik rodzinny z okazji Dnia Matki. Przypominamy, że dzień Matki wypada w sobotę 26 maja.

Przy wejściach do Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli”