Feretron Dla Matki Bożej Łaskawej Królowej Korony Polskiej w podziękowaniu za opiekę na 100. lecie odzyskania niepodległości.

 

W tym roku przeżywamy przygotowanie do obchodów 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uroczystości jubileuszowe odbywać się będą także w naszej parafii m.in. 7 maja i 11 listopada. Nasza świątynia, miejsce kultu Matki Bożej Łaskawej Królowej Korony Polskiej zobowiązuje nas do szczególnej pamięci i modlitwy. Pragnę, aby pamiątką tego jubileuszu był szczególny feretron Matki Bożej Łaskawej wykonany w srebrze, złocie i kamieniach szlachetnych na wzór feretronu w katedrze lwowskiej. Sukienki dla Matki Bożej z kamieni szlachetnych, złota i srebra wykona p. Mariusz Drapikowski – artysta z Gdańska. Obraz namaluje p. Jerzy Plucha z Lubaczowa. Darem każdego, kto zechce mieć swój wkład w powstanie tego feretronu może być złożony na ten cel dar serca w postaci złomu srebrnej biżuterii (łańcuszki, pierścionki, bransoletki) lub złota. Srebro zostanie użyte do wykonania sukienek na obraz do tego feretronu a złoto na korony dla Matki Bożej. Projekt feretronu i w przyszłości jego posadowienia w konkatedrze pokazane jest na szkicu rysunku, który można obejrzeć na stronie internetowej parafii i na zdjęciach w gablocie ogłoszeń.

 

 

 

W tym też roku jest szczególna okazja do złożenia wot dla Matki Bożej do gablot w Sanktuarium. Wota zawsze są wyrazem wdzięczności Matce Bożej za otrzymane łaski i opiekę. Wotami mogą to być medale, odznaki, złote serduszka czy też inne osobiste pamiątki mające szczególną wartość osobistą.