T R I D U U M  P A S C H A L N E:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św.  w katedrze zamojskiej o godz. 10.00.  Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 24.00. Od 20.00 do 24.00 spowiedź w ramach diecezjalnej Nocy Konfesjonałów.

 Wielki Piątek – Przez cały dzień adoracja pana Jezusa w ciemnicy. Droga Krzyżowa dookoła kościoła o godz. 12.00. O godz. 16.30 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką.  Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 17.00, poprowadzi J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński.  Ofiary złożone podczas adoracji przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Nabożeństwie całonocna adoracja przy Bożym Grobie.  Grupy Modlitewne, Żywy Różaniec,  Ruchy i Stowarzyszenia prosimy o podjęcie adoracji w  wyznaczonych terminach. Również wyznaczone są godziny adoracji dla mieszkańców z poszczególnych ulic i osiedli. Lista na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Harcerzy i młodzież ze Strzelca prosimy o podjęcie straży honorowej przy Bożym Grobie. W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 7.00 uroczysta Jutrznia z Liturgii Godzin. Poświęcenie pokarmów: w Sanktuarium od 9.00 do 12.00 co pół godziny, następnie o 13, 14 i 16. Na Mazurach o 10.00, w Dąbrowie o 10.30 i w Dąbkowie o 11.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 przed konkatedrą obrzędem poświęcenia ognia. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – paschalikami.

Wielkanoc    Uroczystą procesję REZUREKCYJNĄ,  rozpoczniemy o godz. 6.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30.