OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –  V Niedz. WIELKIEGO POSTU  18.03.2018 r.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże zasłonięte na znak smutku i żałoby. Rozpoczynamy czas rozpamiętywania męki Pana Jezusa. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Poświęcenie i rozdanie książeczek pierwszokomunijnych. O godz. 14.00 msza św. dla głuchych i niedosłyszących. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
 2. O godz. 16.00 w Domu św. Zygmunta spotkanie dla Rycerzy Kolumba i przyjęcie w szeregi tej Katolickiej organizacji nowych członków. Chętnych mężczyzn zapraszamy po szczegółowe informacje  i deklaracje do zakrystii.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy o. Tadeuszowi Brzozowskiego pracującemu w Kenii i br. Robertowi Kozielskiemu – franciszkanom, misjonarzom, za modlitwę i podzielenie się z nami swoim świadectwem wiary i doświadczeniem kościoła na misjach. Wychodząc można nabyć książki, obrazki i inne pamiątki oraz złożyć do skarbonki dar na rzecz misji świętych.
 4. Dziś o 13.00 msza św. kolędowa w intencji parafian z ul. Orzeszkowej, ul. Cichej, ul. Walecznych, Żelichówka, ul. Kurierów AK. Za tydzień o godz. 6.30 z ul. Kościuszki, ul. Myśliwskiej, ul. Technicznej, oraz w intencji ofiarodawców, którzy złożyli ofiary na kościół księżom po kolędzie. Raz jeszcze wszystkim Bóg zapłać.
 5. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze św. w dniu jutrzejszym ku czci św. Józefa odprawione będą: o godz. 7.00, suma o 11.00 i wieczorem o godz.18.00. Po każdej mszy św. akt zawierzenia Panu Bogu mężów i ojców przez przyczynę św. Józefa.
 6. W najbliższą środę, czwartek i piątek rekolekcje szkolne dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich. Program jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Prosimy rodziców o dopilnowanie i zachęcenie swoich dzieci, aby w pełni uczestniczyły w rekolekcjach.
 7. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne rozpoczniemy w piątek o godz. 18.00 mszą świętą z kazaniem rekolekcyjnym. W sobotę msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 7.00,11.00 i 18.00. W Niedzielę Palmową msze św. z kazaniem wg porządku niedzielnego. W czasie każdej mszy św. poświęcenie palm. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek 26 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Janusz Sokołowski proboszcz z Łukawca. Program szczegółowy na tablicy ogłoszeń i stronie www.konkatedra.zamojskolubaczowska.pl
 8. Droga Krzyżowa ulicami miasta Lubaczowa w odprawiona będzie w najbliższy piątek. Rozpoczęcie w konkatedrze o godz. 19.30. Procesja z krzyżem przejdzie trasą Bożego Ciał do kościoła św. Karola Boromeusza. Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia udziału w tym dorocznym nabożeństwie.
 9. W najbliższą niedzielę 25 marca w Lubaczowie zakończenie diecezjalnych obchodów XXV lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej połączone z diecezjalnym Dniem Młodzieży. Uroczystościom przewodniczyć będą Pasterze naszej diecezji, Bp. Marian i Bp. Mariusz. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 przy kościele św. Karola. Następnie wyruszy procesja z Panem Jezusem na osiołku, z apostołami i młodzieżą z palmami do konkatedry. Tutaj będzie zakończenie procesji. Po zakończeniu uroczysta msza św. o godz. 16.00. (W konkatedrze na przyjście procesji oczekiwać będziemy śpiewając Gorzkie Żale. Nie będzie mszy św. bezpośrednio po Gorzkich Żalach). Na zakończenie mszy św. Jubileuszowej ks. Biskup odczyta specjalne papieskie błogosławieństwo połączone z udzieleniem odpustu zupełnego. Następnie Biskup odsłoni pamiątkową jubileuszową tablicę. Po uroczystościach kościelnych młodzież o godz. 17.45 zgromadzi się w hali sportowej przy Szkole Nr 2 na wyjątkowy koncert. Gościem specjalnym będzie zespół Razem za Jezusem. Zapraszamy z palmami młodzież (także nieco starszą), zapraszamy rodziców z dziećmi do udziału w procesji.
 10. Dziś III niedziela miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na opłatę rachunków za prąd i gaz. Rachunki za gaz za miesiąc styczeń i luty (do 23 lutego) na ogrzewanie za konkatedry, sanktuarium, kościołów w Dąbkowie i Dąbrowie, ogrzewanie salek w których odbywają się spotkania, domu sióstr oraz domu parafialnego wyniosły ponad 18 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę, za każde wsparcie finansowe dla parafii.
 11. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych, Róż Różańcowych i indywidualnych ofiarodawców ofiary na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary składać można w zakrystii. W zakrystii są już do nabycia baranki i paschaliki na stół wielkanocny w cenie od 5 złotych.
 12. W zakrystii zapisy na Roztoczańska Drogę Krzyżową, która będzie w Wielki Piątek.
 13. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Gość Niedzielny. W Niedzieli artykuł o Kardynale Wł. Rubinie zasłużonym dla podkarpacia, oraz o rodzinie Ulmów zamordowanej w czasie II wojny za ukrywanie żydów.

 

                                                                                                                                                                            ks. Proboszcz