OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedz. W.P – 4.03.2018 r.

                                   

 1. Przeżywamy dziś 3 niedzielę Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. W tym kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zachęcamy gorąco do jeszcze liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach wielkopostnych. Niech nie będzie nikogo wśród nas, kto nie byłby przynajmniej raz na nabożeństwie wielkopostnym.
 2. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych a po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. Dziś, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza.
 4. Dziś msza św. kolędowa za parafian z ul. Sobieskiego, bl. Sobieskiego, ul. Ostrowiecka ul. Lipowa, ul. Mazury i ul. Mazury Boczna. Za tydzień o 6.30 z oś. Słowackiego bloki 24,26,28,30,32 oraz ulicy Słowackiego wraz z blokami, a o godz. 13.00 w intencji mieszkańców ul. Krasińskiego wraz z blokami, ul. Kopernika, ul. Mickiewicza, ul. Krasickiego, ul. Żwirki i Wigury, ul.
 5. Już dzisiaj zapowiadamy, że rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży będą w dniach od 21 do 23 marca a dla dorosłych od 23 do 26 marca. Rekolekcje dla dorosłych rozpoczną się w piątek 23 marca drogą krzyżową ulicami miasta Lubaczowa. Spowiedź w  poniedziałek 26 marca.  
 6. W Niedzielę Palmową w Lubaczowie odbędą Diecezjalne Dni Młodych połączone z zakończeniem obchodów roku XXV jubileuszu naszej diecezji.
 7. W najbliższy czwartek i piątek młodzież ze Szkolnych Kół Caritas zbierać będą w sklepach i galeriach handlowych dary żywnościowe na pomoc świąteczną dla ubogich.
 8. W czwartek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to nie liturgiczne święto to jednak pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. 
 9. W piątek o godz. 17.30 comiesięczne modlitwy wypominkowe za zmarłych z różańcem i mszą św.
 10. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych, Róż Różańcowych i indywidualnych ofiarodawców o składanie ofiar na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary składać można w zakrystii lub kancelarii.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy już odpowiedzieli na apel i ofiarowali srebro na sukienki i feretron dla Matki Bożej Łaskawej, który ma być pamiątką obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości i uproszenia opieki na kolejne wieki dla naszej Ojczyzny. Złom srebrny można składać w zakrystii. Zbiórka trwać będzie do Wielkanocy.
 12. W miniony poniedziałek Sejmik Województwa Podkarpackiego, przez jednogłośna aklamację nadał Kardynałowi Władysławowi Rubinowi Honorową odznakę Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego ( najwyższe odznaczenie samorządowe). Odznaczenie wręczone zostanie 7 maja br. podczas pielgrzymki samorządowców do naszego sanktuarium Matki Bożej.
 13. W piątek – 9 marca – o godz. 20.00 z Jarosławskiego Opactwa wyrusza VI Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru 10 tras od 20 do 85 km prowadzące do Sanktuariów Maryjnych i miejsc kultu Męki Pańskiej w Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Lubaczowie, Leżajsku lub Przeworsku. Szczegóły na plakacie oraz w internecie.
 14. Ogłoszenie Kierownika Lubaczowskiego Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie. W związku ze zmianą sposobu składania wniosków o dopłaty na rok 2018, zaprasza się wszystkich korzystających z dopłat na spotkania informacyjne, podczas których pracownicy ARiMR szczegółowo zaprezentują jak prawidłowo wypełnić i złożyć wniosek przez Internet. Spotkane – szkolenie odbędzie się w Lubaczowie 09 marca 2018 r. (piątek) godz. 9:30 w Sali szkoleniowej Zespołu Doradców rolnych w Lubaczowie, ul. Baziaka 15 a.
 15. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Gość Niedzielny. Edycja Zamojsko-Lubaczowska poleca artykuły: Pasterski Głos: O św. Kazimierzu; Dzień Myśli Braterskiej; Pod skrzydłami Boga; Artystyczna wizja drogi krzyżowej w Oleszyckim kościele; Kobieta piękna, czyli jaka.

         Pod Twoją obronę…………