OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.02.2018 R.

I Niedz. Wielkiego Postu

 1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę Wielkiego Postu kończą się dni modlitw o ducha pokuty, umartwienia 
  i naprawy naszych serc. W sposób szczególny modlitwą wspierajmy wielkopostną akcję trzeźwości oraz módlmy się o to byśmy nie ustali w naszych postanowieniach wielkopostnych.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. Marian.
 3. Taca dzisiejsza na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Dziękujemy diakonowi Mateuszowi za pomoc i wspólną modlitwę. Za tydzień taca na opłatę rachunków za ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.
 5. Msze św. dziękczynne – kolędowe: dziś o godz. 6.30 za parafian z ul. Kochanowskiego, Matejki, Prusa, Kraszewskiego, partyzantów i słonecznej, o godz. 15.30 za parafian z osiedla Norwida. Za tydzień o godz. 13.00 za parafian z ul. Niemirowskiej, Sosnowej, Starzyny, Strażackiej, Lwowskiej i ulic przyległych.
 6. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału w wielkopostnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 7.30 i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych i dla dzieci szkolnych – o godz. 16.30.ka i ul. Myśliwska.
 7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się przed Niedzielą Palmową.
 8. Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany w najbliższy piątek.
 9. Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie zaprasza do udziału w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2018. Termin przyjmowania zgłoszeń uczestników mija w dniu 20.02.2018 r. Rywalizacja rozpocznie się 22 lutego (czwartek) o godz. 17:00. w Czytelni.
 10. Prasa, jak każdej niedzieli wyłożona jest na stolikach pod chórem. Zachęcamy w sposób szczególny do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Niedzieli bardzo ciekawy dodatek dla młodzieży – Niedziela Młodych. Niech rodzice lub dziadkowie podarują swoim młodym tę dobrą lekturę na czas Wielkiego Postu.
 11. Pragniemy poinformować, że od wczoraj dział nowa strona internetowa parafii. Adres pozostaje ten sam (konkatedra.zamojskolubaczowska.pl). Zachęcamy do korzystania, odwiedzania i śledzenia umieszczanych tam treści. Jednocześnie zachęcamy też do włączenia się w tworzenie tej strony poprzez przesyłanie informacji, tekstów, utworów poetyckich oraz zdjęć. Niech to będzie nasze wspólne dzieło, które będzie służyć informacji i ewangelizacji. Pod Twoją obronę…..