OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedz. zw. – 28 stycznia 2018 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela stycznia. Także ostatnia niedziela, gdzie jest jeszcze wystrój bożonarodzeniowy.
 2. Dziś o godz. 14.00 w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się X Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2018.
  W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 6 zespołów. Gościem specjalnym będzie Laura Magierska Marek Magierski i Benjamin Oxley – TRIO z ” KONCERTEM KOLĘD i PASTORAŁEK”.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych widowisk i posłuchania kolęd. Zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi do wspólnego spędzenia dzisiejszego popołudnia w MDK-u.
 3. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Za przyczyną św. Józefa modlić się będziemy w intencji powołań.
 4. W piątek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Msze św. z poświęceniem gromnic o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 i o 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Dzień modlitwy w intencji Biskupa Mariana Rojka z racji 12 rocznicy święceń biskupich. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Do chorych udamy się od godz. 13.00.
 5. 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zechciejmy w tym dniu modlitewnie i materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary będzie można złożyć do skarbon wystawionych przy drzwiach konkatedry.
 6. W sobotę wspomnienie św. Błażeja – orędownika i opiekuna chorych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo świec oraz specjalne błogosławieństwo dla chorych.
 7. W sobotę po mszy św. wieczornej różaniec i czuwanie z modlitwami o uzdrowienie z racji I soboty miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Na mszę św. i zmianę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapisać do żywego różańca a szczególnie tych, którzy wyrazili deklarację podczas wizyty duszpasterskiej.
 9. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń zamieszczone są terminy mszy św. w intencji parafian ofiarodawców i w intencji kolędujących na potrzeby parafii. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękuję.
 10. W dniu wczorajszym zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziś w sposób szczególny chcemy podziękować rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach i z którymi mogliśmy się razem modlić. Dziękujemy także za zainteresowanie sprawami parafii i Kościoła. Cieszymy się, że w wielu rodzinach jest duch optymizmu i nadziei. W tym roku było to szczególnie odczuwalne. Szkoda tylko, że ciągle nas ubywa. Mamy nadzieję, że to się kiedyś zmieni i na nowo nasze miasto będzie tętnić życiem ludzi młodych. Dziś także składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na kościół oraz dla kapłanów, na miarę swoich możliwości. Ta ofiara z waszej strony jest formą wdzięczności za naszą stałą dyspozycyjność  śpieszenia z posługą kapłańską w kościele, w kancelarii, w konfesjonale i w udzielaniu każdej posługi kapłańskiej. Podziękowaniem za pracę i zaangażowanie w prowadzenie grup modlitewnych i w pracę z dziećmi i młodzieżą. Ze swej strony raz jeszcze zapewniamy was o stałej naszej modlitwie za was i o tym, że wspólnie chcemy dzielić z wami wasze troski.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” . Niedzieli przeczytamy artykuł o Arcybiskupie Mieczysławie Mokrzyckim, który otrzymał tytuł zasłużony dla województwa podkarpackiego.
 12. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubaczowie w dniach 3-4 lutego odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych. W trakcie wystawy zbierane będą datki na zakup protezy nogi dla Mirka z Cieszanowa, który stracił ją w wypadku drogowym.
 13. Ogłoszenie dla uczniów szkoły Podstawowej. W dniach od 1 do 3 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 w Domu św. Zygmunta odbędą się zajęcia „Kolorowe Ferie” organizowane przez Ruch Światło Życie. W programie zajęć gry, zabawy, tańce, konkursy. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia a dzieciom udanego wypoczynku na feriach! Młodzieży, która jutro wyjeżdża z ks. Tomaszem na wycieczkę do Zakopanego pięknych wrażeń.

   *********************************************************************************                        

 

            Ogłoszenia Duszpasterskie  –   14.01.2018 r.

 

 1. Dziś II Niedziela zw. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszych modlitwach polecajmy wszystkie rodziny przeżywające ból rozłąki z najbliższymi. Módlmy się za wszystkich, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Módlmy się za wszystkich, którzy przeżywają dramat  będąc zmuszonymi opuścić swoją ojczyznę i domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań.
 2. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem:” Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
 3. Dziś taca na opłatę rachunków za prąd i gaz oraz na bieżące funkcjonowanie parafii. Ostatni rachunek za ogrzewanie kościoła wyniósł  8940 zł.
 4. Dziś o godz. 16.00 w Domu św. Zygmunta odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodych małżeństw ze stażem od 1 roku do 5 i więcej lat. W ramach spotkań będą prowadzone wykłady, prelekcje, spotkania z ciekawymi ludźmi. Będzie możliwość poznania się i ubogacenia swojej wiary i wiedzy. Serdecznie zapraszamy.
 5. Kolęda w nadchodzącym  tygodniu:
15.01. poniedziałek15.00ul. Sportowa, ul. Dąbka, Polna, Zbożowa,
16.01. wtorek15.00ul. Wyszyńskiego , ul. Rzemieślnicza, ul. Rzeczna, Partyzantów
17.01. środa15.00ul. Sobieskiego, ul. Lipowa, ul. Jaworowa od strony Sobieskiego,
18.01. czwartek15.00Legionów 3,5,7
19.01.piątek15.001 ks. – ul. Orzeszkowej (od strony Kościuszki), 1 ks.  – Asnyka, Staffa,   Dąbrowskiej, 1 ks. – Baczyńskiego, Tetmajera, 1 ks. – Kasprowicza, Nałkowskiej, Broniewskiego
20.01.sobota9.00

14.00

Starzyny, Strażacka, Niemirowska, Sosnowa, Kwiatowa, Lwowska,bloki Sobieskiego 3,5,7,9

 

 1. Ofiary na Kościół z tradycyjnego kolędowania wpłynęły w ostatnim czasie z następujących ulic:
  Norwida blok 10 ; Norwida bl. 8; Jagiellonów 5,5A i 9; ul. Cicha, Żelichówka i Walecznych; Krasickiego i Hubala; ul. Sobieskiego i Lipowa; ul. Słowackiego; Kopernika ; Bloki ul. Słowackiego 13,15,17 i ul. Mickiewicza ; ul. Legionów bl. 3,5,7. Ul. Kościuszki nieparzysta do ZS i ul. Kurierów AK 1865 zł. Bóg zapłać raz jeszcze za wszystkie złożone ofiary osobom kolędującym i ofiary przekazane księżom po kolędzie. Bóg zapłać.
 2. Serdecznie zachęcamy starszych i młodszych do przygotowania programu bożonarodzeniowego i wzięcia udziału w X DEKANALNO – POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH ”HERODY” 2018. Przegląd odbędzie się w dniu  28.01.2018r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.  Zgłoszenia przyjmuje ks. Tomasz.
 3. W najbliższy piątek dzień imienin ks. Biskupa Mariusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie i upraszajmy dla solenizanta potrzebne łaski.
 4. W dniu wczorajszym odbył się koncert noworoczny w MDK-u, w czasie którego zbierane były pieniądze na leczenie Kacperka z Lubaczowa. Na pewno nie wszyscy mogli być na koncercie i wesprzeć leczenie Kacperka, dlatego dziś wychodząc z kościoła do skarbony można na ten cel złożyć datek. W imieniu rodziny i Caritas serdecznie dziękujemy.
 5. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.